![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347384806_3506626512933559_1273146686573751538_n.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 11ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ STREET VOLLEY ΑΓΟΡΙΩΝ & ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ την Κυριακή 28 Μαΐου 2023 που συνδιοργάνωσε ο Δήμος Αμπελοκήπων-Μενεμένης με την Ε.ΠΕ.Σ.Θ. και την υποστήριξη του τοπικού σωματείου Α.Σ. Ελπίς Αμπελοκήπων.
Στο τουρνουά πήραν μέρος πάνω από 200 παιδιά ηλικίας 2009-2013. Στα πλαίσια των αγώνων δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα, μετάλλια και αναμνηστικά κύπελλα σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν, γιατί στόχος των συνδιοργανωτών είναι η συμμετοχή, η διάδοση του βόλεϊ και της αθλητικής παιδείας, η ευγενής άμιλλα, ο σεβασμός στους διαιτητές και η διασκέδαση.
Στο τουρνουά συμμετείχαν οι παρακάτω ομάδες:
1. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΔΗΜΟΥ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
2. ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
3. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ
4. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ5. Ε.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
6. ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Π.Ε.Σ.Θ. κ. Γιάννης Σταλιόπουλος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347605207_961388138383720_7990290018294913107_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347233169_272217871861083_7633724860551308699_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347251378_6106645139430945_8063373787923233298_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347253785_620084553172611_2007775679807339071_n-1024x683.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347255228_3604110219833598_6756422843963142661_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347281652_192519787073917_9023525081575902379_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347384806_3506626512933559_1273146686573751538_n-1-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347386985_1613031742551269_6511000641465692923_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347398439_1415262305932246_8534775787657516348_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347405464_784545409893480_7965468198293893288_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347415359_914061319669998_8657064054742291744_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347426094_203667385883016_4306557696331604726_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347427063_969928424193061_3661251412836260209_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347432412_799042125065919_7677367515902472268_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347547038_715275540535737_1014576403388430569_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347549925_221331297350992_4465606361021476478_n-1024x740.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347563302_634263018251492_3460943360462105019_n-1024x683.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/05/347586654_276694081552951_2162310928780298194_n-1024x740.jpg)