Tα Σωματεία της ΕΠΕΣΘ

Η ΕΠΕΣΘ καλύπτει γεωγραφικά τους Νομούς Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής. Στον πίνακα που ακολουθεί αναφέρονται τα σωματεία που είναι εγγεγραμμένα στη δύναμη της Ενωσης, κατά σειρά του αριθμού μητρώου τους στην ΕΟΠΕ.

Τμήματα ΑΝΔΡΩΝ
Τμήματα ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Χωρίς Δραστηριότητα (για την τρέχουσα Αγ. Περίοδο)
ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟΕΤ. ΙΔΡAM ΕΟΠΕΕΔΡΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ
(Πόλη/Περιοχή)
ΤΜΗΜΑΤΑ
ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Α.Σ. AΡΗΣ19148Θεσσαλονίκη (Χαριλάου)
Γ.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ192352Θεσσαλονίκη (Ντεπό)
Π.Α.Ο.Κ. 192668Θεσσαλονίκη (Τούμπα)
Μ.Ε.Ν.Τ.192688Θεσσαλονίκη (Τούμπα)
Χ.Α.Ν.Θ.1921100Θεσσαλονίκη
Σ.Α. ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ Σ.Θ. 1951469Θεσσαλονίκη
Α.Ε.Ν. ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΟΣ1987597Θεσσαλονίκη
Α.Ε. ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ  20071149Θεσσαλονίκη (Τούμπα)
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ A.Σ.20141182Θεσσαλονίκη (Τούμπα)
ΑΟΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ  ΝΕΟ20081259Θεσσαλονίκη (Τούμπα)
Ν.Γ.Σ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 190820201368Θεσσαλονίκη
ΔΗΜΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ192610Καλαμαριά
Α.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ1933334Καλαμαριά
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ20091276Καλαμαριά
Α.Ε.Σ. ΚΡΟΝΟΣ 20131144Καλαμαριά
ΑΜΠΣΤΜΘ ΒΕΡΓΙΝΑ20201231Καλαμαριά
 ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΟΙΝΙΚΑ20201364Καλαμαριά
ΔΗΜΟΣ
ΠΥΛΑΙΑΣ –
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Μ.Α.Σ. ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 1926548Ασβεστοχώρι
Α.Σ. ΠΑΝΟΡΑΜΑ20071034Πανόραμα
Α.Ε.Ν. ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ20081041Πανόραμα
Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ19761068Πυλαία
Α.Ε.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 20111098Πυλαία
Α.Μ.Ο. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 19501229Πυλαία
Α.Σ. ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ  ΝΕΟ.1241Φίλυρο
ΔΗΜΟΣ ΑΜΠ/ΚΗΠΩΝ – ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
Α.Σ. ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ1961299Αμπελόκηποι
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ19951092Αμπελόκηποι
ΔΗΜΟΣ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ –
ΣΥΚΕΩΝ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ Α.Ο.192822Συκιές
Α.Π.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ192853Νεάπολη
Α.Π.Σ. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ1980362Αγιος Παύλος
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Σ.Φ. ΣΥΚΕΩΝ1988636Συκιές
Σ.Α.Π.Κ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ1987783Νεάπολη
Α.Μ.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ19511008Αγιος Παύλος
Α.Σ. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ20081043Πεύκα
Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ19961044Πεύκα
 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ20101313Συκιές 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ19851306Συκιές 
ΔΗΜΟΣ
ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
Ε.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ1965369Σταυρούπολη
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ1982996Πολίχνη
Γ.Α.Σ. ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ20081030Ευκαρπία  
 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ20211374Πολίχνη 
ΔΗΜΟΣ
ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ
Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ1968424Εύοσμος
Α.Σ. ΟΛΥΜΠΟΣ 20121113Ελευθέριο Κορδελιό 
Α.Σ. ΤΙΤΑΝΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 20111127Εύοσμος
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ ΟΛΥΜΠΟΣ20151238Ελευθέριο Κορδελιό
Δ.Ε.Κ.Α. Volley20151277Εύοσμος
ΔΗΜΟΣ
ΘΕΡΜΗΣ
Μ.Α.Σ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ1955393Τριάδι
Γ.Α.Σ. ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ19891040Βασιλικά
Μ.Π.Σ. ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ 19601099Σουρωτή 
Α.Π.Σ. ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ 19881105Πλαγιάρι
Α.M.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 19801109Νέο Ρύσιο
M.Α.Σ. “ΕΥ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ”  20001121Θέρμη
Μ.Α.Σ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΘΕΡΜΗΣ20141172Τρίλοφος
E.Α.T.E.K. COLLEGE CLUB  19961197Θέρμη
Α.Π.Ο. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ  ΝΕΟ19491251Θέρμη
Α.Μ.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ  ΝΕΟ20191353Πλαγιάρι
ΔΗΜΟΣ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
Α.Σ.Α.Α. ΖΕΦΥΡΟΣ 022002468Περαία 
Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ1947546Μηχανιώνα
Α.Ε.Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ1988670Επανομή
Ο.Π.Α.Θ. ΠΕΡΣΕΑΣ20111076Περαία
Α.Σ. ΑΡΙΩΝ ΝΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ20181321Μηχανιώνα 
ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
Μ.Α.Π.Ο. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ1954413Ωραιόκαστρο
Δ.Α.Σ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ2005964Ωραιόκαστρο
Α.Ε.Σ. ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ20071009Δρυμός
Α.Μ.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ20111074Δρυμός
Α.Ε. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ20091078Νεοχωρούδα 
Α.Σ. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑTHLETICO  20121108Νεοχωρούδα
Α.Σ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ  20111191Ωραιόκαστρο
ΔΗΜΟΣ
ΔΕΛΤΑ
Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΑΞΙΟΥ1998898Κύμινα
Α.Ε. ΔΕΛΤΑ ΣΙΝΔΟΥ ΔΙΑΒΑΤΩΝ20061080Σίνδος – Διαβατιά
Α.Σ. ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 20121152Χαλάστρα  
Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 20061164Σίνδος
Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 19851228Διαβατά
Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ  ΝΕΟ20151246Καλοχώρι
ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Π.Ο. ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΦΥΡΑΣ1998881Γέφυρα
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ1986917Αδενδρο
Α.Ο. ΚΑΒΑΚΛΙΩΤΩΝ1959956Αγ. Αθανάσιος
Γ.Α.Σ. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ1980961Κουφάλια
Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ19951032Χαλκηδόνα
Α.Μ.Ο. ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 19691204Βαθύλακκος
Α.Ο. ΝΕΡΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ20181328Κουφάλια 
ΔΗΜΟΣ
ΛΑΓΚΑΔΑ
Α.Σ.Κ. ΛΑΓΚΑΔΑ2000926Λαγκαδάς
ΝΟΜΟΣ
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΣΩΜΑΤΕΙΟΕΤ. ΙΔΡAM ΕΟΠΕΕΔΡΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ (Πόλη/Περιοχή)ΤΜΗΜΑΤΑ
ΔΗΜΟΣ
ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ1969267Πολύγυρος
ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ
Π.Ο. ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ1928227Νέα Μουδανιά
Α.Σ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ20061000Νέα Καλλικράτεια
 ΑΣΜΤ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ20201361Νέα Καλλικράτεια
ΔΗΜΟΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
M.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ19331088Αρναία
 ΣΠ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ20201351Αρναία
ΔΗΜΟΣ
ΣΤΑΓΕΙΡΩΝ – ΑΚΑΝΘΟΥ
Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ “ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ” 19991120Ολυμπιάδα
ΔΗΜΟΣ
ΣΙΘΩΝΙΑΣ
Μ.Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΚΟΣ 20131173Νικήτη
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ
Μ.Α.Σ. ΑΕΤΟΣ19264Θεσσαλονίκη
Α.Σ. ΠΕΡΑ1923308Θεσσαλονικη
Μ.Ε.Α.Σ. ΦΑΛΗΡΟ20091090Θεσσαλονίκη
Α.Σ.Θ. ΗΡΑΚΛΗΣ20111095Θεσσαλονίκη
Α.Σ. ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΥΛΑΙΑΣ.773Πυλαία
Α.Σ. ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ1999955Αγιος Παύλος
Α.Μ.Ο. ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ1954328Ευκαρπία
Α.Α. ΕΣΠΕΡΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ 20071125Σταυρούπολη
Α.Σ. ΚΑΒΕΙΡΟΣ20081036Ελευθέριο Κορδελιό
Μ.Γ.Σ. ΑΚΑΝΘΟΣ VOLLEYBALL20081031Ιερισσός Χαλικιδικής

Α.Ο. ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ2002925Περαία
Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ190840Θεσσαλονίκη
  ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2015  2015  1211   Θεσσαλονίκη  
Α.Π.Σ. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 1946 1132 Θεσσαλονίκη (Τριανδρία)
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ 1937830 Θεσσαλονίκη & Πυλαία
Α.Μ.Ο. ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1966142 Καλαμαριά
Π.Α.Ε.Σ.Π. ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ ΚΕΡΑΥΝΙΟΣ 2000999 Καλαμαριά
Α.Π.Ο. ΠΑΝΟΡΑΜΑ 20091057 Πανόραμα
Α.Σ. ΜΑΚΕΔΩΝ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1989696 Αμπελόκηποι
Μ.Α.Ο. ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 20131157 Αμπελόκηποι