Β Εθνική Γυναικών

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Γυναικών (Γ Ομιλος) 2022-2023
Πρώην Α’ Κατηγορία Γυναικών

Κανονική Περίοδος – Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική Σκορ
* *
* *
* *
* *
* *
* *
2η Αγωνιστική Σκορ
**
* *
* *
* *
* *
* *
3η Αγωνιστική Σκορ
Πήγασος Πολίχνης-Περσέας 0-3
Μυγδονιακός-Καμπανιακός 3-0
ΜΕΝΤ-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
Αριστοτέλης Επανομής-Πειραματικό 0-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-ΒΑΟ 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
4η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-Μυγδονιακός 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Πήγασος Πολίχνης 3-0
Καμπανιακός-ΜΕΝΤ 3-0
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Αριστοτέλης Επανομής 2-3
Πειραματικό-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς-ΒΑΟ 3-0
5η Αγωνιστική Σκορ
ΜΕΝΤ-Περσέας 0-3
Μυγδονιακός-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 2-3
Αριστοτέλης Επανομής-Καμπανιακός 1-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
ΒΑΟ-Πειραματικό 0-3
Πήγασος Πολίχνης-Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
6η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-Αριστοτέλης Επανομής 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-ΜΕΝΤ 3-1
Πήγασος Πολίχνης-Μυγδονιακός 0-3
Καμπανιακός-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
ΑΣ Ωραιόκαστρο-ΒΑΟ 0-3
Απόλλων Καλαμαριάς-Πειραματικό 0-3
7η Αγωνιστική Σκορ
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Περσέας 0-3
Αριστοτέλης Επανομής-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
ΜΕΝΤ-Πήγασος Πολίχνης 3-1
ΒΑΟ-Καμπανιακός 1-3
Πειραματικό-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
Μυγδονιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
8η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-ΒΑΟ 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
Πήγασος Πολίχνης-Αριστοτέλης Επανομής 1-3
Μυγδονιακός-ΜΕΝΤ 3-1
Καμπανιακός-Πειραματικό 0-3
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Ωραιόκαστρο 2-3
9η Αγωνιστική Σκορ
Πειραματικό-Περσέας 2-3
ΒΑΟ-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-Πήγασος Πολίχνης 1-3
Αριστοτέλης Επανομής-Μυγδονιακός 0-3
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Καμπανιακός 1-3
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
10η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0 (α.α)
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Πειραματικό 0-3
Πήγασος Πολίχνης-ΒΑΟ 3-0
Μυγδονιακός-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
ΜΕΝΤ-Αριστοτέλης Επανομής 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς-Καμπανιακός 0-3
11η Αγωνιστική Σκορ
Καμπανιακός-Περσέας 0-3
ΑΣ Ωραιόκαστρο-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
Πειραματικό-Πήγασος Πολίχνης 3-2
ΒΑΟ-Μυγδονιακός 0-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-ΜΕΝΤ 0-3
Αριστοτέλης Επανομής-Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
12η Αγωνιστική Σκορ
Καμπανιακός-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Πήγασος Πολίχνης 0-3
Πειραματικό-Μυγδονιακός 3-0
ΒΑΟ-ΜΕΝΤ 1-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-Αριστοτέλης Επανομής 0-3
Απόλλων Καλαμαριάς-Περσέας 0-3
13η Αγωνιστική Σκορ
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Περσέας 1-3
Πήγασος Πολίχνης-Καμπανιακός 2-3
Μυγδονιακός-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
ΜΕΝΤ-Πειραματικό 0-3
Αριστοτέλης Επανομής-ΒΑΟ 3-0
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Απόλλων Καλαμαριάς 1-3
14η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-Πήγασος Πολίχνης 3-0
Καμπανιακός-Μυγδονιακός 2-3
ΑΣ Ωραιόκαστρο-ΜΕΝΤ 1-3
Πειραματικό-Αριστοτέλης Επανομής 3-0
ΒΑΟ-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-1
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
15η Αγωνιστική Σκορ
Μυγδονιακός-Περσέας 0-3
Πήγασος Πολίχνης-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3
ΜΕΝΤ-Καμπανιακός 3-1
Αριστοτέλης Επανομής-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-1
ΑΣΚ Λαγκαδά-Πειραματικό 1-3
ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 3-2
16η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-ΜΕΝΤ 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Μυγδονιακός 3-0
Καμπανιακός-Αριστοτέλης Επανομής 1-3
ΑΣ Ωραιόκαστρο-ΑΣΚ Λαγκαδά 2-3
Πειραματικό-ΒΑΟ 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς-Πήγασος Πολίχνης 1-3
17η Αγωνιστική Σκορ
Αριστοτέλης Επανομής-Περσέας 0-3
ΜΕΝΤ-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 2-3
Μυγδονιακός-Πήγασος Πολίχνης 3-0
ΑΣΚ Λαγκαδά-Καμπανιακός 1-3
ΒΑΟ-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
Πειραματικό-Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
18η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-ΑΣΚ Λαγκαδάς 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-Αριστοτέλης Επανομής 2-3
Πήγασος Πολίχνης-ΜΕΝΤ 3-2
Καμπανιακός-ΒΑΟ 3-1
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Πειραματικό 0-3
Απόλλων Καλαμαριάς-Μυγδονιακός 0-3
19η Αγωνιστική Σκορ
ΒΑΟ-Περσέας 0-3
ΑΣΚ Λαγκαδά-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 0-3 (α.α.)
Αριστοτέλης Επανομής-Πήγασος Πολίχνης 3-0
ΜΕΝΤ-Μυγδονιακός 3-1
Πειραματικό-Καμπανιακός 3-0
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Απόλλων Καλαμαριάς 1-3
20η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-Πειραματικό 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-ΒΑΟ 3-0
Πήγασος Πολίχνης-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-1
Μυγδονιακός-Αριστοτέλης Επανομής 3-0
Καμπανιακός-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 0-3
21η Αγωνιστική Σκορ
ΑΣ Ωραιόκαστρο-Περσέας 0-3
Πειραματικό-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 3-2
ΒΑΟ-Πήγασος Πολίχνης 3-0
ΑΣΚ Λαγκαδά-Μυγδονιακός 0-3
Αριστοτέλης Επανομής-ΜΕΝΤ 0-3
Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
22η Αγωνιστική Σκορ
Περσέας-Καμπανιακός 3-0
ΑΕΝ Αγ. Τριάδας-ΑΣ Ωραιόκαστρο 3-0
Πήγασος Πολίχνης-Πειραματικό 0-3
Μυγδονιακός-ΒΑΟ 3-0
ΜΕΝΤ-ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς-Αριστοτέλης Επανομής 1-3

Κανονική Περίοδος – Βαθμολογία

#ΟμάδαΑγΝΗΣετΒ
1Περσέας 2222066-564
2Πειραματικό 2220262-1259
3ΑΕΝ Αγ. Τριάδος 2217559-2252
4Μυγδονιακός 2215749-2545
5Αριστοτέλης Επανομής22121037-4034
6Καμπανιακός22111139-4033
7ΜΕΝΤ2213945-3332
8Πήγασος Πολίχνης2291333-4628
9Απόλλων Καλαμαριάς2241821-5714
10ΒΑΟ2251719-5414
11ΑΣΚ Λαγκαδά2231916-598
12ΑΣ Ωραιόκαστρο2212112-654

*Αφαιρέθηκαν 9 βαθμοί από τη ΜΕΝΤ, με απόφαση του Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου της ΕΟΠΕ.

Play Off

Ημιτελικός 1-4μεταφοράPlay Off
Περσέας-Μυγδονιακός3-0, 3-03-1
Ημιτελικός 2-3μεταφοράPlay Off
Πειραματικό-ΑΕΝ Αγ. Τριάδας 3-0, 3-23-0
Τελικός μεταφορά
Περσέας-Πειραματικό3-2, 3-0
1-3, 3-0

Πειραματικό-Περσέας 0-3 (22-25, 19-25, 25-27) 
Πειραματικό (Χριστόπουλος): Βογιατζόγλου Ι., Πήττα, Μπαλογιάννη, Κιουτσιούκη, Ντογραματζή, Τσιγκέλη, λ Παπαδοπούλου, Βασιλάκη, Ζγουρομάλη, Ηλιάδου, λ Δάκου.
Περσέας (Καμπερίδης): Μπαρμπαλιού, Τερζίου, Βογιατζόγλου Κ. Μάτιου, Ταυλίκου, Επικούρου, λ Καραγιανοπούλου, Θωμαΐδου, Κουτσολουκά.
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Δρανίτσας, Αποστολίδου.

Τελική Κατάταξη

Β’ Εθνική – Περιφερειακό Πρωτάθλημα Γυναικών – Γ Ομιλος
1 Περσέας
2 Πειραματικό
3 ΑΕΝ Αγ. Τριάδας
4 Μυγδονιακός
5 Αριστοτέλης Επανομής
6 Καμπανιακός
7 ΜΕΝΤ
8 Πήγασος Πολίχνης
9 Απόλλων Καλαμαριάς
10 ΒΑΟ
11 ΑΣΚ Λαγκαδά
12 ΑΣ Ωραιόκαστρο

ΑΕΝ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΟΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ

ΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

ΒΑΟ

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ

ΜΕΝΤ

ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

ΠΕΡΣΕΑΣ