• 8 Μαΐου, 2022
  • george
  • 0

Με μία ακόμα νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Ηρακλής στους αγώνες μπαράζ της Φλώρινας, πανηγυρίζοντας την άνοδο του στην Α2 Ανδρών.
Η ομάδα του Αντρέϊ Κράβαρικ επικράτησε του Ερμογένη Ξάνθης με 3-0 σετ (25-22, 25-18, 25-20), κάνοντας το τρία στα τρία χωρίς μάλιστα να χάσει σετ.
Ο Ήφαιστος πήρε τη νίκη με 3-2 με αποτέλεσμα να προκύψει τριπλή ισοβαθμία (Ήφαιστος, Ερμογένης, ΕΑΛ) με τις τρεις ομάδες να έχουν από μία ήττα κόντρα στον Ηρακλή (με 3-0) και από μία νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια με το ίδιο σκορ (3-2).
Ωστόσο η ΕΑΛ ήταν αυτή που είχε καλύτερο συντελεστή πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια (1.17, έναντι 1.09 του Ερμογένη και 0.84 του Ήφαιστου) και πήρε τη 2η θέση, ενώ ο Ερμογένης έχοντας νικήσει τον Ήφαιστο με 3-2 πήρε την 3η και το τελευταίο εισιτήριο για την Α2.