![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/12/317974649_3365860867017780_8193765019138458955_n.jpg)
Στο πλαίσιο εφαρμογής του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.ΠΕ. οι περιφερειακοί ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης Στέλιος και Σολκίδης Δημήτρης βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο του 8ου Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου την Τρίτη 13 Δεκεμβρίου .
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές με την συνεργασία των ΕΦΑ , κ. Μπάμπαλη Ηλία και Μακρή Δήμητρα, παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/12/318636032_699599398226827_3560670400886555609_n-962x1024.jpg)