![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/DSC_0796-1.jpg)
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Ιωνικός επικράτησε στον τελικό της ΔΕΚΑ με 2-3 σετ (24-26, 19-25, 25-18, 25-22, 13-15) στο 11ο Σχολ. Γυμν. Ευόσμου, πανηγυρίζοντας τον τίτλο του Πρωταθλητή Τοπικής Γυναικών ΕΠΕΣΘ.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 σετ και 6-12 στο τάϊ-μπρέϊκ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 σετ και μείωσαν 13-14, για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με 13-15.
ΔΕΚΑ (Γαβαλά): Ακριτίδου, Αδάμ, Ματέρα, Τοσουνίδου, Ευθυμιάδου, Δανιηλίδου, λ Δόντσιου, Κανάκη, Ξενιτιάδου, Τσουκαλέλη, λ Βερβερίδου.
Ιωνικός (Βαγγέλης): Παπαζαχαρίου, Κουσειδώνη, Κούρτογλου, Καλαμαρίδου, Παπακωνσταντίνου, Ματθαίου, λ Ιασωνίδου, Χρυσή, Ήργη, Τσάτσα, Ανεσιάδου.
Διαιτητές: Γιωγιού, Παπαδοπούλου, Δρούκα.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/279724751_1538998709828331_4076500535181623739_n-1024x683.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/279883654_1538998703161665_1856464050829149275_n.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/279574192_1538998826494986_5648335882909561044_n-1024x683.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/279722016_1538998706494998_6223318878253297710_n-1024x683.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/279653895_1538998696494999_5918292200209309195_n-683x1024.jpg)