![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/03/received_558311729205131.jpeg)
Τη δεύτερη του νίκη στα πλέϊ-οφ Β’ Εθνικής Ανδρών απέναντι στο Φοίνικα Πολίχνης και τρίτη συνολικά πέτυχε ο Απόλλων Καλαμαριάς στο ΔΑΚ Πολίχνης “Αλέξανδρος Νικολαΐδης”, με 2-3 σετ.
Οι κοκκινόμαυροι θα αντιμετωπίσουν στον τελικό τον Νέο ΓΣ Ηρακλή, με τους κυανόλευκους να μετρούν δύο νίκες και χρειάζονται μία ακόμα για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Αντρέϊ Κράβαρικ προκρίθηκε αήττητη απέναντι στον Ιωνικό.