Με την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας από Γιώργο Παπανικολάου, Γιώργο Τσαδήμα και από την Εύα Ηλιάδη και την Κορίνα Κουκουδίτσκα στην κατηγορία Κ19 εφήβων-νεανίδων ολοκληρώθηκε στις εγκαταστάσεις του Sportcamp στο Λουτράκι το Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ τζούνιορς.

Στις εγκαταστάσεις του Loutraki Sportcamp το μέλλον του μπιτς βόλεϊ, καθώς είχαμε εκπροσώπηση απ’ όλη την Ελλάδα (Ηράκλειο Κρήτης, Κω, Ρόδο, Πρέβεζα, Λαμία, Κατερίνη, Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Αλεξανδρούπολη, Λάρισα, Γρεβενά, Αμαλιάδα, Μουδανιά.), έδωσε τις δικές του μάχες προσφέροντας όμορφο θέαμα.

Στις νεάνιδες, η Εύα Ηλιάδη με την Κορίνα Κουκουδίτσκα κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο επικρατώντας στον τελικό της Σοφίας Αθανασοπούλου και της Κωνσταντίνας Παρίση (πρωταθλήτριες ΕΣΠΑΑΑ) με 2-0 (22-20, 21-15) σετ και με μόλις ένα χαμένο σετ (στην πρεμιέρα) έφτασαν αήττητες στην πρώτη θέση του βάθρου.

Στους έφηβους οι πρωταθλητές της ΕΣΠΕΚΕΛ Γιώργος Παπανικολάου και Γιώργος Τσαδήμας επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί, καθώς δεν έχασαν σετ στα πέντε παιχνίδια που έδωσαν στην άμμο του Sportcamp. Στον τελικό νίκησαν τους πρωταθλητές της Ανατολικής Αττικής, τους Νίκο Μάντζιο και Κυριάκο Φωλιά με 2-0 (21-15, 21-17) σετ.

Το χάλκινο μετάλλιο και την 3η θέση στην Ελλάδα στις νεάνιδες κατέκτησαν η Θέμις Ματαλλιωτάκη και η Ελευθερία Βεργετάκη από την Κρήτη και στους εφήβους οι πρωταθλητές της ΕΠΕΣΘ Γιώργος Δημητριάδης και Λεωνίδας Ράπτης.