![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/06/287008305_1565163263878542_3780124518285699115_n.jpg)
Με το “δεξί” ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Final 4 Κ16 Κοριτσιών η ακαδημία ΔΕΚΑ, καθώς επικράτησε του Μυγδονιακού με 3-0 σετ (25-10, 25-20, 25-22).Η ομάδα του Θανάση Ιωακειμίδη βρέθηκε πίσω με 12-8 και 10-5 σε δεύτερο και τρίτο σετ αντίστοιχα, αλλά πέτυχε την ανατροπή.
ΔΕΚΑ (Ιωακειμίδης): Χατζηβρέττα, Ευθυμιάδου, Κανάκη Γ., Κατσαλη, Λιοτοπουλου, Πασχαλίδου, λ Πλιοσκα, Καλαθα, Κανάκη Ν., Γιαμαλοπουλου, Αικατερίνη, λ Καρατσιολη.
Μυγδονιακός (Κοκκινου): Χατζησακουλα Α., Παπαχατζή, Πιθαμουδη, Χατζησακουλα Φ., Γκούντη, Ιορδανίδου, λ Λάκη, Ζαπριδου.
Διαιτητές: Μπέλλος Ε., Καλομοίρη, Λαζαρίδης.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/06/286989580_1565163313878537_253585577340734530_n-1024x576.jpg)