![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/334971546_883313453164107_7346936605921226120_n.jpg)
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης Στέλιος και Δημήτρης Σολκίδης επισκέφθηκαν σήμερα Τρίτη 7 Μαρτίου , για δεύτερη φορά ,το 5ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου.
Στο πλαίσιο εφαρμογής του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.ΠΕ οι ομοσπονδιακοί προπονητές σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής του σχολείου κ.Σιάτρα Αθανάσιο , παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και τις μ αθήτριες της ΣΤ΄ τάξης, μίλησαν για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της πετοσφαίρισης, εξήγησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/334929165_1615046522294073_7348491599586377142_n-889x1024.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/334970846_238252478546630_8395174481457862249_n-1024x821.jpg)