![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/01/325499054_515308720668285_8166493045190667315_n.jpg)
Στο πλαίσιο εφαρμογής του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.ΠΕ. οι περιφερειακοί ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης Στέλιος και Σολκίδης Δημήτρης βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο του 21ου Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου .
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής του σχολείου Τασούκα Παρασκευά , παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και τις μαθήτριες και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/01/326256895_1178540859440039_367089362975753603_n-1024x767.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/01/326094778_921073812360056_1376080966927200469_n-1024x891.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/01/325146436_1679048262528568_7717661431975269052_n.jpg)