![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/281147775_1550273298700872_2936419726448683750_n.jpg)
Την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Κ17 Αγοριών πανηγύρισε ο Πήγασος Πολίχνης, νικώντας στον τελικό τον ΠΟ Μουδανιών με 3-0 σετ (28-26, 25-20, 27-25), στο γυμναστήριο της ΜΕΝΤ. Συγκλονιστικά σε εξέλιξη ήταν το πρώτο και το τρίτο σετ, με τον Πήγασο να ανατρέπει στο πρώτο το εις βάρος του 12-19.
Πήγασος Πολίχνης (Μαζιώτης): Σδραυκάκης Μ., Σαββίδης Σ., Αυγερινίδης, Παπαλάμπρου, Θάνος, Σεμερτζίδης, λ Τέλιος, Ουζούνης, Ευστρατίου, λ Τουραμανογλου.
ΠΟ Μουδανιών (Ροδοβίτης): Λυδιανος, Κοτζάη, Τακος, Καραπετσας, Γλαράκης, Γαϊτανίδης, λ Μπερίδης, Πατσικας, Μαστραντώνης.
Διαιτητές: Μπέλλος Ε., Κουκουμάκας, Εμμανουηλίδου.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/281082190_1550273265367542_8409370102164692132_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/283163360_1550273452034190_9189437434645056434_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/282870000_1550273465367522_1640126450186124572_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/282097196_1550273488700853_3776680669510886180_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/280542595_1550273502034185_5840965962386569808_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/281278276_1550273518700850_6515578007983518862_n-1024x576.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/281637950_1550273562034179_2477221577159538388_n-1024x576.jpg)
![Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι 280561484_1550273675367501_8444255441439839315_n-1024x576.jpg](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2022/05/280561484_1550273675367501_8444255441439839315_n-1024x576.jpg)