![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/TF6_1217.jpg)
Την πρόκριση της στον τελικό Κ16 Κοριτσιών εξασφάλισε η ακαδημία ΔΕΚΑ, νικώντας τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημιτελικό με 3-0 σετ (25-10, 25-23, 25-13) στο Ε.Γ. Μίκρας.
ΔΕΚΑ (Κυριακίδου): Κανάκη, Γαλλου, Σολκίδου, Μωυτσίδου, Κατσαμάκη, Βλαχοπούλου, λ Τομπουλίδη, Ορφανίδου, Ελευθεριάδου, Μισαΐλίδου Ν., Τσιοπλη, Μισαΐλίδου Ο., λ Γεροντίδου.
ΠΑΟΚ (Μαξίμοβα): Ρουκα, Μάρρα, Σαχπατζίδου, Βρύζα, Αραμπατζή, Μανναβη, λ Χατζηιωαννίδου, Γεράση, Ρουβα, Πλιοπλη, Δοϊνάκη, λ Καλλιακη.
Διαιτητές: Σταυρίδης, Βουλγαρογλου, Χατζηγεωργίου.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026081-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026076-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026078-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026077-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026074-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026070-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000026080-1024x681.jpg)