![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4325-2.jpg)
Για πρώτη φορά στην ιστορία της, η ακαδημία ΔΕΚΑ κατέκτησε το πρωτάθλημα Κ18 Κοριτσιών, μετά και τη νίκη της επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 3-1 σετ (25-18, 25-20, 22-15, 25-15).
MVP ψηφίστηκε από τους προπονητές η πασαδόρος της ακαδημίας ΔΕΚΑ, Γεωργία Κανάκη.
ΔΕΚΑ (Κιόση): Χατζηβρέττα, Λαζαρίδου, Κανάκη, Κατσάλη, Λιοτοπούλου, Βλαχοπούλου, λ Καρατσιόλη, Πασχαλίδου.
ΑΣ Ελπίς (Παπαδημητρίου): Παπαθανασίου, Κυρκοπούλου, Χαραλαμπίδου, Σεπέρα, Μιχαηλίδου, Παράσχου, λ Καϊτετζίδου Ε., Μποζαλατζή, Καϊτετζίδου Π., Χατζηιωάννου.
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σταυρίδης, Εμμανουηλίδου.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4362-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4355-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4361-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4327-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4315-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4322-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4294-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4295-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4364-1024x681.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/04/TF6_4488-1024x681.jpg)