![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/429894258_1086503639235746_56794706713175680_n.jpg)
Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελοκήπων Θες/νίκης επισκέφθηκαν σήμερα Δευτέρα 4 Μαρτίου οι ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης Στέλιος , Σολκίδης Δημήτρης και Αραμπατζής Θανάσης.
Στο πλαίσιο εφαρμογής του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.ΠΕ οι ομοσπονδιακοί προπονητές σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ.κ . Κερτικίδη Ιωάννη και Παπαδημητρίου Δημήτρη, παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξης, μίλησαν για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της πετοσφαίρισης, εξήγησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/429091681_413590661074066_3031722838598752847_n-1024x766.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/431167361_937533164323188_2265992352790581690_n-1024x766.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/431243420_1726348931102069_8935241611192676421_n-1024x766.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/430759152_425659970121054_4413674765525614354_n-1024x766.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/429901787_1083606856227897_46790346230642421_n-1024x766.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2024/03/429797295_953620079703986_6997252143077752393_n-1024x768.jpg)