![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/336753793_136913809110264_647125789091713120_n.jpg)
Τον Εύοσμο και το 20ο Δημοτικό Σχολείο επισκέφτηκαν σήμερα Πέμπτη 23 Μαρτίου 2023 στο πλαίσιο εφαρμογής του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.ΠΕ , οι περιφερειακοί ομοσπονδιακοί προπονητές Κουτουνίδης Στέλιος και Σολκίδης Δημήτρης. Οι ομοσπονδιακοί προπονητές σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής του σχολείου κ. Σκούφη Ευθύμιο , παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄και ΣΤ΄τάξης και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/336753793_136913809110264_647125789091713120_n-1-988x1024.jpg)
![](https://epesth.gr/wp-content/uploads/2023/03/336735817_180001354795586_937718621122223211_n-879x1024.jpg)