ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

LINKS
ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ DOWNLOADS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
 

 

     


APXEIO
YEARBOOKS


YEARBOOK 2016


 


Λ. ΦΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
(1919-1999)


Θ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
(1944-2011)

 

 


Ε.ΠΕ.Σ.Θ.
© 1998

 

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 11/12/2019 

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΕΠΕΣΘ

(Κάντε "κλικ" στις εικόνες για την αντίστοιχη υπηρεσία)

 

 

                           

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

 

ΑΓΩΝΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ & ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ TV

___________________________________________________________________________________________________

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 2019-20
Στην κατηγορία DOWNLOADS της ιστοσελίδας της Ένωσης μπορείτε να βρείτε την υπ’ αριθμ. πρωτ. 4812/5.12.2019 Συμπληρωματική Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων 2019-2020.
_________________________________________________________________________________________________

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2004 - 2005) ΕΠΕΣΘ (11/12)
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές Τριανταφυλλόπουλος Χρήστος και Μητρούδης Βασίλης καλεί για συγκεντρωτική προπόνηση την Τετάρτη 11/12 στο γήπεδο του ΕΑΚ Σταυρουπόλεως στις 14.45 (ώρα προπόνησης 15.00 - 16.30) τις εξής αθλήτριες:
Μιχοπούλου Ελευθερία, Αϊναλή Ιωάννα, Αϊναλή Ισμήνη (ΠΑΟΚ), Τσιουκαλά Αλεξάνδρα, Δουμπάρατζη Μαρία (Ελπίς Αμπελοκήπων), Θεοδοσίου Βασιλική, Ξενιτίδου Ζηνοβία (Αίας Ευόσμου), Σκουλούδη Αμαλία (Ναύαρχος Βότσης), Κώστα Αρχοντία (Προμηθέας Πυλαίας), Αδάμου Αθανασία (Ατρόμητος Τριαδίου), Τσαρούχα Αναστασία (ΕΟΣ), Γκίκα Λάουρα (Μακεδόνες Αξιού), Μιχαηλίδου Άννα (Άρης).
Οι αθλήτριες, παρακαλούνται να έχουν μαζί τους, φωτοτυπία της κάρτας υγείας τους.

_________________________________________________________________________________________________

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΚΛΙΜΑΚΙΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2006-07) ΕΠΕΣΘ (16/12)
Κλιμάκιο Παγκορασίδων Δυτικής Θεσσαλονίκης
Οι Περιφερειακές Ομοσπονδιακές Προπονήτριες του Κλιμακίου Παγκορασίδων ΕΠΕΣΘ (Δυτικής Θεσ/νίκης), Γαβαλά Μαρία (τηλ. 6977348457) και Τρύψια Αγγελική (τηλ. 6985677888), καλούν για προπόνηση την Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019 στις 14.45 μ.μ. (διάρκεια προπόνησης 15.00-16.30) στο ΕΑΚ Σταυρούπολης, τις παρακάτω αθλήτριες:
Χατζή Αικατερίνη (ΑΣΩ), Γούλα Μαρία – Ιωάννα (ΒΑΟ), Μάντη Δήμητρα (ΒΑΟ), Φετφατσίδη Ιόλη – Φωτεινή (ΒΑΟ), Ντελί Βασιλική (ΒΑΟ), Φωτιάδου Παρασκευή (ΔΕΚΑ), Καλαϊτζίδου Αικατερίνη (ΔΕΚΑ), Γκιρτζίκη Αφροδίτη (ΔΕΚΑ), Δανιηλίδου Δήμητρα (ΔΕΚΑ), Μανικάκη Βασιλεία (Ελπίς Αμπελοκήπων), Γκιζάρη Στέλλα (Ελπίς Αμπελοκήπων), Σέρτη Κων/να (ΑΣΚ Λαγκαδά), Πουλιάκη Χρύσα (Μακεδόνες Αξιού), Νικηφόρου Ευγενία (Μακεδόνες Αξιού), Διαμέλα Μάγδα (Μυγδονιακός), Γεράνη Ελένη (Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου), Κουκουλίδου Μαρία – Ελένη (Πήγασος Πολίχνης), Μυλοπούλου Άννα (Κεραυνός Αγ. Παύλου).
Όλες οι αθλήτριες θα πρέπει να προσκομίσουν φωτοτυπία της κάρτας υγείας. Αθλητής/τρια που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώνει έγκαιρα και όχι τελευταία στιγμή τον Ομοσπονδιακό προπονητή.

_________________________________________________________________________________________________

ΑΛΛΑΓΕΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ:
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:  Ζέφυρος-ΠΟ Μουδανιών (Κυριακή 15/12, Δ.Γ. Περαίας, 20.00 αντί 18.00)

Β' ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 
Γ΄ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ:
ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:
Κ21 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Εφήβων):

Κ20 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Νεανίδων): Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ (Τρίτη 17/12, Γυμν. ΧΑΝΘ (Παλαιό), 20.30 αντί 21.30)
Κ18 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Παίδων): 

Κ18 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Κορασίδων): ΠΑΟΚ-Άρης (Σάββατο 14/12, PAOK Sports Arena (Βοηθητικό), 16.30 αντί 20.00), Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου-Ν. Βότσης (Κυριακή 15/12, ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου "Θ. Χριστοδούλου", 19.00)
Β' Κ18 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Β΄Κορασίδων):
Ανατόλια-ΠΑΟΚ 1 (Παρασκευή 13/12, Γυμν. Ανατόλια, 18.00 αντί Κυριακή 1/12), ΑΣ Ελπίς-Άρης (Σάββατο 14/12, Ι. Λεμονίδης, 16.00), Κεραυνός Αγ. Παύλου-Άρης 3 (Σάββατο 14/12, ΔΑΚ Αγ. Παύλου, 20.00), Ένωση Τούμπας-ΑΟ Καβακλιωτών (Σάββατο 14/12, Γυμν. Βότση, 17.00 αντί Κυριακή 15/12 στο Γυμν. ΜΕΝΤ)
Κ1
7 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Παμπαίδων):

Β΄ Κ17 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Β΄Παμπαίδων):

Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Παγκορασίδων):

Β΄ Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Β΄Παγκορασίδων):

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

____________________________________________________________________________________________________

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΥΓΕΙΑΣ
ΕΔΩ μπορείτε να βρείτε τις διευκρινήσεις αναφορικά με την Κάρτα Υγείας, ενόψει της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020.

Την Κάρτα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να την βρουν
ΕΔΩ. Διευκρινίζεται ότι μπορούν να τοποθετούνται και ασπρόμαυρες φωτογραφίες. Βασική προϋπόθεση ισχύος είναι να έχουν πρωτότυπα τα υπόλοιπα στοιχεία, δηλαδή σφραγίδες-υπογραφές. 

_________________________________________________________________________________________________

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

* Στην σελίδα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ αναρτώνται τα ωρολόγια προγράμματα των πρωταθλημάτων αμέσως μετά την έκδοσή τους.

* Η ΕΠΕΣΘ υπενθυμίζει ότι ισχύει η προσφορά του Ιατρικού Διαβαλκανικού Θεσσαλονίκης για το πρόγραμμα ιατρικών εξετάσεων με σκοπό την θεώρηση των δελτίων. Την προσφορά μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ και για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ΕΠΕΣΘ.

____________________________________________________________________________________________________

HΛΙΚΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2019-2020, στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα θα μπορούν να αγωνίζονται:

Κ21 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Εφήβων): Από 1.1.2000 και μετά.
Κ20 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Νεανίδων): Από 1.1.2001 και μετά.
Κ18 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Παίδων):
Από 1.1.2003 και μετά.
Κ18 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Κορασίδων): Από 1.1.2003 και μετά.
Κ17 ΑΓΟΡΙΩΝ (πρώην Παμπαίδων): Από 1.1.2004 και μετά.
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ JUNIOR: Από 1.1.2007 έως 31.12.2009
Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (πρώην Παγκορασίδων):
Από 1.1.2005 και μετά.
ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 μπορούν να χρησιμοποιηθούν ανά κατηγορία οι εξής μπάλες:
A1 ΑΝΔΡΩΝ
MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Α2 ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Β ΕΘΝΙΚΗ
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA V200W, MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S, WILSON I-COR POWER TOUCH

ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S, WILSON I-COR POWER TOUCH
Κ21 ΑΓΟΡΙΩΝ-Κ20 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ-Κ18 ΑΓΟΡΙΩΝ-Κ18 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ-Κ17 ΑΓΟΡΙΩΝ-Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M4000, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S, GALA BV5461S, WILSON I-COR POWER TOUCH (Μόνο Α΄Φάση)

____________________________________________________________________________________________________

Aγώνες Εθνικών Πρωταθλημάτων
Αγώνες Εθνικών Κατηγοριών στο Νομό Θεσσαλονίκης

Α1 ΑΝΔΡΩΝ 

Ηρακλής-ΠΑΟΚ (Κυριακή 15/12, Ε.Γ. Μίκρας, 17.30)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

ΠΑΟΚ-ΑΣΠ Θέτις (Τετάρτη 11/12, Ε.Γ. Μίκρας, 18.00)

Αίας Ευόσμου-ΑΟ Θήρας (Τετάρτη 11/12, ΔΑΚ Ευόσμου, 19.30)

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΣ Ελπίς-ΕΑ Λαρίσης (Τετάρτη 11/12, Ι. Λεμονίδης, 19.00)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

 


(Το πρόγραμμα ανανεώνεται όταν υπάρχουν αλλαγές)

 

 ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΣΤΗΝ TV (ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ)

Ηρακλής-ΠΑΟΚ (Κυριακή 15/12, Ε.Γ. Μίκρας, 17.30, Youtube-Live Streaming)