ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

LINKS
ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ DOWNLOADS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
 


APXEIO
YEARBOOKS


YEARBOOK 2016

 


Λ. ΦΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
(1919-1999)


Θ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
(1944-2011)

 

 


Ε.ΠΕ.Σ.Θ.
© 1998

 

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 18/02/2017 

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΕΠΕΣΘ

(Κάντε "κλικ" στις εικόνες για την αντίστοιχη υπηρεσία)

 

 

                           

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

 

ΑΓΩΝΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ & ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ TV

___________________________________________________________________________________________________

                                                                                                              ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΠΕΣΘ 2017

                                                                                                                   ΑΡΗΣ
                                                          
                                                                                  

                                                                                                                             ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΕΠΕΣΘ 2017
                                                                                                           ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
                                                          
            
___________________________________________________________________________________________________

ΑΛΛΑΓΕΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ:
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:
Απόλλων Καλαμαριάς-Πήγασος Πολίχνης (Πέμπτη 23/2, ΔΑΚ Καλαμαριάς, 21.00 αντί 21.30)

ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Γαλαξίας Αδ.-Όλυμπος (Παρασκευή 24/2, ΔΑΚ Αδένδρου, 18.00 αντί Τετάρτη 15/2), ΑΣ Όλυμπος-ΠΟ Μουδανιών (Δευτέρα 20/2, ΔΑΚ Ελευθερίου, 21.00 αντί Κυριακή 12/2)

Β' ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος (Πέμπτη 23/2, Γυμν. Δ.Γ Αινείας, 18.30 αντί Κυριακή 26/2), Δημόκριτος Μυγδ.-Ελπίδα Τούμπας (Πέμπτη 23/2, ΔΑΚ Μυγδονίας, 21.15 αντί Κυριακή 26/2), ΑΕΝ Πανοράματος-Προοδευτική Τούμπας (Κυριακή 19/2, ΔΑΚ Πανοράματος, 16.00 αντί 17.00), ΑΕ Αμπελόκηποι-Αγ. Νικόλαος Μηχ. (Κυριακή 19/2, 18.30 αντί 15.30), Εθνικός Πυλαίας-Αστέρας Σίνδου (Κυριακή 19/2, ΔΑΚ Σίνδου, 15.30 αντί ΔΑΚ Πυλαίας 17.30)

ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ:
ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

ΕΦΗΒΩΝ:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ:
ΠΑΙΔΩΝ:

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

Β' ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: Πήγασος Πολίχνης-ΧΑΝΘ (Κυριακή 19/2, Αλ. Νικολαΐδης, 16.00 αντί Σάββατο 18/2), ΑΣ Ιωνικός-ΠΟ Μουδανιών (Σάββατο 18/2, Δ.Γ. Ιωνίας, 14.30 αντί 14.00), ΑΕΝ Πανοράματος-Απόλλων Καλαμαριάς (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Πανοράματος, 19.00 αντί 20.00) 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Απόλλων Αρναίας-ΑΣ Ποσειδών Μηχ. (Παρασκευή 24/2, Δ.Γ. Αρναίας, 18.30), ΔΑΣΩ-Ν. Βότσης (Σάββατο 11/2, Κονταξοπούλειο, 15.00 αντί 15.30), Απόλλων Αρναίας-Ηρακλής (Σάββατο 18/2, Δ.Γ. Αρναίας, 17.00 αντί 12.00), Καμπανιακός-ΑΕ Δέλτα (Κυριακή 19/2, ΔΑΚ Κυμίνων, 11.00 αντί Σάββατο 18/2), Γαλαξίας Αδ.-ΑΣ Ιωνικός (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Αδένδρου, 12.00 αντί 17.30), Πήγασος Πολίχνης-Αναγέννηση Ρυσίου (Σάββατο 18/2, Αλ. Νικολαΐδης, 18.30 αντί 16.00), Μακεδόνες Αξιού-Πειραματικό (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Κυμίνων, 15.30 αντί 15.00), ΑΣ Ωραιόκαστρο-Ατρόμητος Τριαδίου (Σάββατο 18/2, Δ.Γ. Νεοχωρούδας, 15.30 αντί Κονταξοπούλειο), ΒΑΟ-Άρης (Σάββατο 18/2, Γυμν. ΒΑΟ, 20.00 αντί 18.00), Νέα Γενεά-Ηρακλής Γέφυρας (Σάββατο 25/2, ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου, 16.00 αντί 18.00), Καμπανιακός-Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου (ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ) 

Β΄ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: AΕΝ Πανοράματο-ΑΣ Πανόραμα (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Πανοράματος, 17.00 αντί 18.00), Αναγέννηση Ρυσίου 1-ΑΟ Πολυγύρου (Κυριακή 19/2, Δ.Γ. Ρυσίου, 12.00 αντί Σάββατο 18/2), Σμυρναικός-ΑΣΚ Λαγκαδά (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Βαθύλακου, 14.00 αντί 13.00), ΑΠΟ Πανόραμα-Μαντουλίδης (Κυριακή 19/2, ΔΑΚ Πανοράματος, 14.30 αντί 15.30), ΑΕΝ Αγ. Τριάδος 2-Παναθλητικός (Σάββατο 18/2, Γυμν. Αγ. Θεράποντα, 13,00 αντί 16.30), Ατρόμητος Τριαδίου 1-Περσέας (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Θέρμης, 16.30 αντί Κυριακή 19/2)    

____________________________________________________________________________________________________

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

* Στην σελίδα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ αναρτώνται τα ωρολόγια προγράμματα των πρωταθλημάτων αμέσως μετά την έκδοσή τους.

* Η ΕΠΕΣΘ υπενθυμίζει ότι ισχύει η προσφορά του Ιατρικού Διαβαλκανικού Θεσσαλονίκης για το πρόγραμμα ιατρικών εξετάσεων με σκοπό την θεώρηση των δελτίων. Την προσφορά μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ και για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ΕΠΕΣΘ.

___________________________________________________________________________________________________

HΛΙΚΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2016-2017, στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα θα μπορούν να αγωνίζονται:

ΕΦΗΒΟΙ: Από 1.1.1997 έως 31.12.2002
ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Από 1.1.1998 έως 31.12.2002

ΠΑΙΔΕΣ:
Από 1.1.2000 έως 31.12.2004
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Από 1.1.2000 έως 31.12.2003
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: Από 1.1.2001 και μετά
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ JUNIOR: Από 1.1.2004 έως 31.12.2006
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
Από 1.1.2002 και μετά

ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2016-2017 μπορούν να χρησιμοποιηθούν ανά κατηγορία οι εξής μπάλες:
A1 ΑΝΔΡΩΝ
MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Α2 ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Β ΕΘΝΙΚΗ & ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
EΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M4000, GALA BV5591S, GALA BV5461S, WILSON I-COR POWER TOUCH

___________________________________________________________________________________________________

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ MINI VOLLEY
Φωτογραφίες από τα τουρνουά Mini Volley & Street Volley που διεξάγονται υπό την αιγίδα της ΕΠΕΣΘ μπορείτε να βρείτε στην ενότητα...

MINI VOLLEY

___________________________________________________________________________________________________
Aγώνες Εθνικών Πρωταθλημάτων
Αγώνες Εθνικών Κατηγοριών στο Νομό Θεσσαλονίκης

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

ΠΑΟΚ-Κηφισιά (Κυριακή 19/2, PAOK Sports Arena, 19.00)
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Άρης-ΑΕΚ (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Πυλαίας, 17.00)

Μακεδόνες Αξιού-ΑΣ Ελπίς (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Κυμίνων, 19.00)
Α2 ΑΝΔΡΩΝ

ΧΑΝΘ-Περσέας (Σάββατο 18/2, Μ. Τσικίνας, 20.00)

Αίας Ευόσμου-Νέστωρ (Σάββατο 18/2, ΔΑΚ Ευόσμου, 18.00)

A2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ    

Ν. Βότσης-Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου (Σάββατο 18/2, Βότση, 18.00)

ΧΑΝΘ-Αρχέλαος (Σάββατο 18/2, Μ. Τσικίνας, 18.00)

Ανατόλια-ΑΟ Νέας Βύσσας (Σάββατο 18/2, Ανατόλια, 17.00)

ΔΑΣΩ-Ηρακλής (Κυριακή 19/2, Κονταξοπούλειο, 18.00)

ΑΣΚ Λαγκαδά-ΓΣΓ Νίκη (Κυριακή 19/2, Λαγκαδά, 18.00)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


(Το πρόγραμμα ανανεώνεται όταν υπάρχουν αλλαγές)

 

 ΤΟ ΒΟΛΕΪ ΣΤΗΝ TV (ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ)