ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Beach Volley: Διεθνείς Διοργανώσεις Juniors

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤEΣ ΕΛΛΑΔΑ
2014 Ολεγκ Στογιανόφσκι / Αρτιόμ Γιαρζούτκιν (Ρωσία) -

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤEΣ ΕΛΛΑΔΑ
2014 Ανα Πατρίσια Σάντος / Εντουάρντα Λισμπόα (Βραζιλία) -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U23
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤEΣ ΕΛΛΑΔΑ
2013 Κάντορ / Λόσιακ (Πολωνία) -
2014 Κόσιακ / Ρούντολ (Πολωνία) -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U23
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤEΣ ΕΛΛΑΔΑ
2013 Μπίνεκ / Σνάιντερ (Γερμανία) -
2014 Λερντ / Αρτάτσο (Αυστραλία) -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U21
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤEΣ ΕΛΛΑΔΑ
2001 Κούνια / Ανσέλμο (Βραζιλία) 9. Σοφοκλής Σοφοκλέους / Γιώργος Ναζόπουλοος
2002 Χερέρα / Μέσα (Ισπανία) 4. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Γιώργος Κνάπεκ
2003 Κούνια / Σόλμπεργκ (Βραζιλία) 5. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
25. Δημήτρης Νιώπας / Μανώλης Δημητριάδης
2004 Αμο / Λάριο (Ισπανία) -
2005 Πλάβινς / Σαμοΐλοφς (Λετονία) -
2006 Μπρούνο / Πέδρο (Βραζιλία) 37. Παύλος Κουζούνης / Χάρης Παπαδόπουλος
2007 Τζοντέλα / Νικολάι (Ιταλία) 29. Θάνος Μαρούλης / Γιάννης Ρουμελιωτάκης
2008 Κόγιο / Βένο (Εσθονία) -
2009 Κατζιόλα / Σαλανκίεβτις (Πολωνία) -
2010 Μέι / Σέκτερ (Καναδάς) -
2011 Σαμοντάι / Ποπόφ (Ουκρανία) -
2012 Κάντορ / Λόσιακ (Πολωνία) -
2013 Καρβάλιες / Αλισον (Βραζιλία) -
2014 Μπριλ / Κουγιάβιακ (Πολωνία)

37. Βασίλης Ζήσης / Στέφανος Γιαννέλης

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U21
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2001 Μπεντέ / Κλάρα (Βραζιλία)

-

2002 Ζουλιάνα / Ταϊάνα (Βραζιλία) 4. Βίκυ Αρβανίτη / Θάλεια Κουτρουμανίδου
2003 Μορόζοβα / Σιριάεβα (Ρωσία) 19. Μαρία Χάσκου / Ελσα Κωστάμη
19. Φλώρα Ιωαννίδου / Χριστίνα Παρασκευαϊδου
2004 Ταϊάνα / Σαλγκάδο (Βραζιλία) -
2005 Σαλγκάδο / Καμιλίνια (Βραζιλία) -
2006 Καρολίνα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) 9. Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2007 Λίλι / Σέισας (Βραζιλία) 9. Γεωργία Τερζόγλου / Αθηνά Παπαφωτίου
2008 Λαμπουρέρ / Σπρίνγκερ (Γερμανία) 19. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
2009 Μπρόστεκ / Κολοσίνσκα (Πολωνία) -
2010 Ρόνικε / Ρος (ΗΠΑ) -
2011 Μπέτσαρτ / Χάιντριχ (Ελβετία) -
2012 Μπέτσαρτ / Ντεπρέ (Ελβετία) -
2013 Κότσολεκ / Γκρουζίνσκα (Πολωνία) -
2014 Μπούκοβτς / Μίριτς (Καναδάς)

17. Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U19
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Μπόρχες / Σαλγκάδα (Βραζιλία) 2. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
9. Γιάννης Μαμάης / Μανώλης Δημητριάδης
19. Χάρης Παπαδόπουλος / Γρηγόρης Μπελίτσος
2003 Φουξ / Κάσμαρεκ (Γερμανία)

-

2004 Μισέικις / Κίρσνις (Λιθουανία) 17. Παύλος Κουζούνης / Χάρης Παπαδόπουλος
2005 Ούρναουτ / Ζέμλιακ (Σλοβενία) -
2006 Ερντμαν / Κλας (Γερμανία) -
2007 Κατζιόλα / Σαλανκίεβιτς (Πολωνία) 29. Γιάννης Στυλιανού / Κώστας Ανάγνου
2008 Κόγιο / Βένο (Εσθονία) -
2009 Σαμοντάι / Ποπόφ (Ουκρανία) -
2010 Καντόρ / Λόσιακ (Πολωνία) -
2011 Κάσμαρεκ / Κόσιακ (Πολωνία) -
2012 Μπριλ / Κουγιάσβικ (Πολωνία)

9. Γιάννης Καβαρατζής / Γρηγόρης Κοντοστάθης

2013 Ράιχερτ / Βίκλερ (Γερμανία) -
2014 Λάνσι / Βαντερλέι (Βραζιλία) -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U19
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Κάιζερ / Στίβενς (Ολλανδία) 5. Μαρία Χάσκου / Χρύσα Υφαντή
9. Αρετή Μπουζουνιεράκη / Βίκυ Αρβανίτη
9. Ελσα Κωστάμη / Φαβιόλα Κωστάμη
2003 Γκόλερ / Λούντβιχ (Γερμανία)

-

2004 Ούρμπαν / Βιάτρ (Πολωνία) 17. Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2005 Αραγκάο / Φιγκερέδο (Βραζιλία) 9. Φωτεινή Τσαντοπούλου / Ελίνα Δομνίδου
2006 Ροκάμπερ / Πάλμερ (Αυστραλία)

-

2007 Ρέμερς / Στίκεμα (Ολλανδία) 19. Ολγα Μπουτίνα / Σοφία Κοσμά
29. Ελευθερία Διαμαντή / Αναστασία Κατζικά
2008 Λαμπουρέρ / Σπρίνγκερ (Γερμανία) 19. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
2009 Μπίνεκ / Αουλενμπροκ (Γερμανία) 5. Χριστίνα Πασιαλή / Τερέζα Καράβη
2010 Ρός / Κρόσον (ΗΠΑ) 19. Χριστίνα Πασιαλή / Τερέζα Καράβη
2011 Κότσιολεκ / Μπαράν (Πολωνία)

-

2012 Ντουμπαουσκάιτε / Ποβιλαϊτίτε (Λιθουανία) 9. Αννα Σπανού / Κωνσταντίνα Βλαχάκη
2013 Εντουάρντα / Ταΐνα (Βραζιλία)

-

2014 Εντουάρντα / Αντρέσα (Βραζιλία)

-

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U22
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2000 Κλέμπερερ / Ρέκερμαν (Γερμανία) 22. Απόστολος Αρμενάκης / Δημήτρης Νεράτζης
23. Αρης Χατζηκάλφας / Ομηρος Ψωμιάδης
2001 Πεντρόζα / Τεσέιρα (Πορτογαλία) 17. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Γιώργος Κνάπεκ
2003 Κουλικόφσκι / Βερμπόφ (Ρωσία) 9. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
2004 Χερέρα / Μέσα (Ισπανία) 5. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Γιώργος Κνάπεκ
2005 Πλάβινς / Σαμοΐλοφς (Λετονία) 19. Μανώλης Δημητριάδης / Δημήτρης Νιώπας
2006 Μπλάουελ / Χούμπερ (Αυστρία) 9. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Παύλος Κουζούνης
2007 Φουξ / Κάσμαρεκ (Γερμανία) 13. Μανώλης Δημητριάδης / Θοδωρής Παπαδημητρίου
2008 Φουάλεκ / Προύντελ (Πολωνία) -
2009 Βάλκενχορστ / Βίντσαϊφ (Γερμανία) -
2010 Κατζιόλα / Σαλανκίεβιτς (Πολωνία) 13. Νίκος Ζουπάνι / Ανέστης Δημητριάδης
19. Μιχάλης Λαμπρινός / Χάρης Σακόγλου
2011 Φλούγκεν / Κέλερ (Γερμανία) 17. Μιχάλης Λαμπρινός / Χάρης Σακόγλου
2012 Ποπόφ / Σαμοντάι (Ουκρανία)

-

2013 Λόσιακ / Κάντορ (Πολωνία)

-

2014 Σάναμς / Σιόρουμ (Νορβηγία)

-

2015 Μπριλ / Κουγιάβιακ (Πολωνία)

-

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U22
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2000 Φελμπάμποβα / Τεκεντζόνοβα (Τσεχία) 13. Θάλεια Κουτρουμανίδου / Ρούλα Θεοδώρου
16. Μάρα Λαζαρίδου / Μαρία Τσιαρτσιάνη
2001 Α. Βορόνοβα / Ε. Βορόνοβα (Ρωσία) 13. Μαριάννα Χούντα / Μαρία Πλαγιαννάκου
2003 Κ. Τίσνοβα / Μ. Τίσνοβα (Τσεχία) 3. Φλώρα Ιωαννίδου / Χριστίνα Παρασκευαϊδου
2004 Εμ. Νίστρομ / Ερ. Νίστρομ (Φινλανδία) 13. Φλώρα Ιωαννίδου / Ελσα Κωστάμη
19. Ελένη Μπουτίνα / Σοφία Καραθανάση
2005 Γκίντερ / Κέλερ (Γερμανία) 5. Φλώρα Ιωαννίδου / Ελσα Κωστάμη
2006 Γκόλερ / Λούντβιχ (Γερμανία) 13. Φαβιόλα Κωστάμη / Ελσα Κωστάμη
2007 Φίσερ / Κέλερ (Γερμανία) 13. Αθηνά Παπαφωτίου / Γεωργία Τερζόγλου
23. Σοφία Κοσμά / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2008 Μπρατκόβα / Ουκόλοβα (Ρωσία) -
2009 Μπούτε / Γκρόσνερ (Γερμανία) -
2010 Κολότσοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) 9. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
9. Ολγα Μπουτίνα / Γεωργία Τερζόγλου
17. Γιώτα Βλασερού / Κέλλυ Κορακοβούνη
2011 Μπράακμαν / Στίκεμα (Ολλανδία) -
2012 Λαμπουρέρ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) -
2013 Μπέτσαρτ / Βερζ-Ντεπρέ (Ελβετία)

9. Κωνσταντίνα Βλαχάκη / Αννα Σπανού

2014 Μπαράν / Γκρουτσίνσκα (Πολωνίια) -
2015 Μπέτσαρτ / Αϊχόλτσερ (Ελβετία) -

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U20
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
1999 Ταραντίν / Μπαρτσούκ (Ρωσία) 15. Ηλίας Κλώνος / Σοφοκλής Σοφοκλέους
2000 Κάργκερ / Λάμενς (Γερμανία) 11. Νίκος Πολυμερόπουλος / Παντελίνικος Τσακόγιας
21. Ηλίας Κλώνος / Σοφοκλής Σοφοκλέους
2002 Κόλαρ / Ρότρεκλ (Τσεχία) 9. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
2003 Πέντα / Τ. Σμέντινς (Λετονία) 19. Θανάσης Δράμπας / Θοδωρής Παπαδημητρίου
2004 Πλάβινς / Σαμοΐλοφς (Λετονία) 4. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
2005 Γ. Σμέντινς / Τ. Σμέντινς (Λετονία) 9. Παύλος Κουζούνης / Γιώργος Πετρέας
13. Θάνος Μαρούλης / Μανώλης Χνάρης
2006 Ερντμαν / Βίντσαϊφ (Γερμανία) 13. Θάνος Μαρούλης / Μανώλης Χνάρης
2007 Κατζιόλα / Σαλανκίεβιτς (Πολωνία) 19. Θάνος Μαρούλης / Γιάννης Ρουμελιωτάκης
2008 Κατζιόλα / Σαλανκίεβιτς (Πολωνία) 19. Αντώνης Κισκήρας / Κώστας Κοτζαμπάσης
2009 Βόιτασικ / Λεζνίτσκι (Πολωνία) 9. Αλέξανδρος Αριστόπουλος / Κώστας Μήττας
19. Κώστας Κογκαλίδης / Μιχάλης Λαμπρινός
2010 Λόσιακ / Κάντορ (Πολωνία) -
2011 Λόσιακ / Κάντορ (Πολωνία) -
2012 Βίντερ / Πέτουσνιγκ (Αυστρία)

13. Γιάννης Καβαρατζής / Γρηγόρης Κοντοστάθης

2013 Λ. Κάσμαρεκ / Σ. Κάσμαρεκ (Πολωνία)

17. Γιάννης Καβαρατζής / Γρηγόρης Κοντοστάθης

2014 Ρούντολφ / Βίκλερ (Γερμανία)

17. Βασίλης Ζήσης / Στέλιος Κουρτίδης

2015 Μολ / Μπέρντσεν (Νορβηγία)

17. Ιάσων Κανέλλος / Λεωνίδας Σακκάς

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U20
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
1999 Θάλεια Κουτρουμανίδου / Ρούλα Θεοδώρου 15. Κατερίνα Χριστοδουλάκη / Ξένια Σημαντηράκη
2000 Ντερμιτσόβα / Σιτζόβα (Ρωσία) 10. Ευαγγελία Χριστιανάκη / Αθηνά Δηλαβέρη
12. Κατερίνα Χριστοδουλάκη / Ξένια Σημαντηράκη
2002 Ερ. Νίστρομ / Εμ. Νίστρομ (Φινλανδία) 5. Βίκυ Αρβανίτη / Αρετή Μπουζουνιεράκη
15. Ελσα Κωστάμη / Φαβιόλα Κωστάμη
2003 Γκόλερ / Ρόμπεργκ (Γερμανία) 4. Φλώρα Ιωαννίδου / Χριστίνα Παρασκευαϊδου
2004 Φλέμινγκ / Ζέμλερ (Γερμανία) 9. Φαβιόλα Κωστάμη / Ελσα Κωστάμη
13. Ελένη Μπουτίνα / Σοφία Καραθανάση
2005 Φαν Ιρσελ / Βέσελινκ (Ολλανδία) 17. Ελίνα Δομνίδου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2006 Εκαρντ / Ζούντε (Γερμανία) 9. Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2007 Ρέμερς / Φαν Ιρσελ (Ολλανδία) 19. Γεωργία Τερζόγλου / Αθηνά Παπαφωτίου
2008 Μαρκόβα / Ουκόλοβα (Ρωσία) 19. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
2009 Μενεγκάτι / Αλεγκρέτι (Ιταλία) 17. Αθηνά Τάσσου / Νάντια Μωραϊτίδου
17. Χριστίνα Πασιαλή / Τερέζα Καράβη
2010 Αουλενμπροκ / Τίλμαν (Γερμανία) 9. Κωνσταντίνα Βλαχάκη / Αννα Σπανού
2011 Σούτσενχοφερ / Πλέστσιουνικ (Αυστρία) 17. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
2012 Κότσιολεκ / Γκρουτσίνσκα (Πολωνία) 13. Αννα Σπανού / Κωνσταντίνα Βλαχάκη
2013 Μπέτσαρτ / Αϊχόλτσερ (Ελβετία)

-

2014 Μπέτσαρτ / Αϊχόλτσερ (Ελβετία) 17. Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη
2015 Στούμπε / Ντάλντεροπ (Ολλανδία) 9. Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U18
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Νταγιάνοφ / Κοσκάρεφ (Ρωσία) 5. Ανδρέας Γκόρτσανιουκ / Θοδωρής Παπαδημητρίου
7. Μανώλης Δημητριάδης / Γιάννης Μαμάης
2003 Ματίεσεν / Ούλμαν (Γερμανία) 5. Θωμάς Καπίρης / Χάρης Παπαδόπουλος
2004 Μπάρτμαν / Κούμπιακ (Πολωνία) 5. Παύλος Κουζούνης / Γιώργος Πετρέας
2005 Ζούρεκ / Ζιμπιέρσκι (Πολωνία) 9. Θάνος Μαρούλης / Μανώλης Χνάρης
2006 Κατζιόλα / Σαλανκίεβιτς (Πολωνία) 21. Κώστας Μήττας / Κώστας Κοτζαμπάσης
2007 Κόγιο / Βένο (Εσθονία) 23. Γιάννης Στυλιανού / Κώστας Ανάγνου
2008 Ποπόφ / Σαμοντάι (Ουκρανία) 7. Μενέλαος Κοκκινάκης / Ιωνας Ρεζκ
13. Νίκος Γεωργακόπουλος / Βαγγέλης Ντάκουρης
2009 Λόσιακ / Καντόρ (Πολωνία) 9. Μενέλαος Κοκκινάκης / Θωμάς Δημητριάδης
2010 Κιριλένκο / Αντριάνοφ (Ρωσία) 17. Κυριάκος Παππούλης / Γιάννης Βραχνάς
2011 Σ. Κάσμαρεκ / Λ. Κάσμαρεκ (Πολωνία) 13. Κυριάκος Παππούλης / Γιάννης Βραχνάς
2012 Μαργκίεφ / Βελίτσκο (Ρωσία)

-

2013 Γιαρζούτκιν / Στογιανόφσκι (Ρωσία)

-

2014 Τόλε / Βίντερ (Γερμανία) 25. Δημήτρης Χατζηνικολάου / Στέλιος Χριστοφοράκης
2015 Μπασερό / Πλατρ (Γαλλία)

9. Δημήτρης Χατζηνικολάου / Στέλιος Χριστοφοράκης

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U18
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Φίσερ / Πιασέκι (Γερμανία) 3. Βίκυ Αρβανίτη / Αρετή Μπουζουνιεράκη
7. Ελσα Κωστάμη / Φαβιόλα Κωστάμη
2003 Γκόλερ / Λούντβιχ (Γερμανία) 13. Ελένη Μπουτίνα / Σοφία Καραθανάση
13. Στέλλα Λαγουδάκη / Γεωργία Τερζόγλου
2004 Ούρμπαν / Βιάτρ (Πολωνία) 9. Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2005 Σλούκοβα / Κολόσοβα (Τσεχία) 9. Ελίνα Δομνίδου / Φωτεινή Τσαντοπούλου
2006 Ρέμερς / Στίκεμα (Ολλανδία) 17. Ολγα Μπουτίνα / Ελίνα Δομνίδου
2007 Λαμπουρέρ / Σπρίνγκερ (Γερμανία) 13. Ελευθερία Διαμαντή / Αναστασία Κατζικά
2008 Τσάικα / Καραπισένκο (Ρωσία) 13. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
17. Τερέζα Καράβη / Χριστίνα Πασιαλή
2009 Αουλενμπροκ / Μπέλεν (Γερμανία) 19. Δήμητρα Σάγκοβιτς / Πηγιάννα Μεθενίτη
2010 Σοροκίνα / Νταμπίζα (Ρωσία) 9. Κωνσταντίνα Βλαχάκη / Αννα Σπανού
2011 Ντουμπαουσκάιτε / Ποβιλαϊτίτε (Λιθουανία) 19. Αννα Σπανού / Ολγα Κορακοβούνη
2012 Κότσιολεκ / Γκρουτσίνσκα (Πολωνία) 9. Αννα Σπανού / Κωνσταντίνα Βλαχάκη
2013 Ρούντικ / Μακρογκουζόβα (Ρωσία)

-

2014 Κλίνκε / Οτενς (Γερμανία) 25. Μαρία Κλέπκου / Βούλη Κουρτίδου
2015 Γκραουντίνα / Νετσιπορούκα (Λετονία) 9. Μαρία Κλέπκου / Βούλη Κουρτίδου

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U22
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2009 Ντίμοφ / Χατζίεφ (Βουλγαρία) 5. Κώστας Κογκαλίδης / Ιωνας Ρεζκ
7. Κώστας Μήττας / Αλέξανδρος Αριστόπουλος
2010 Νίκολιτς / Μπάστα (Σερβία) 5. Μιχάλης Λαμπρινός / Χάρης Σακόγλου
2011 Ράεφ / Λατούνοφ (Βουλγαρία)

-

2012 Μπάλα / Μιρόν (Ρουμανία)

-

2013 Γκορέα / Μοϊσέι (Μολδαβία)

-

2014 Μπαϊσάλ / Ουρλού (Τουρκία) 9. Γιάννης Βραχνάς / Γιάννης Καβαρατζής
2015 Μερμέρ / Ουρλού (Τουρκία) 4. Βασίλης Μανδηλάρης / Αγγελος Μανδηλάρης
5. Βασίλης Ζήσης / Στέλιος Κουρτίδης
9. Ιάσων Κανέλλος / Μανώλης Δεληπρίμης

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U22
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2009 Μπουζ / Καλίντσιουκ (Ρουμανία) 2. Αθηνά Τάσσου / Ολγα Μαλουσάρη
2010 Αγκέλοβα / Νικόλοβα (Βουλγαρία) 4. Γεωργία Τερζόγλου / Ολγα Μπουτίνα
2011 Νικόλοβα / Γκεοργκίεβα (Βουλγαρία)

-

2012 Μάτιτς / Μάτιτς (Σερβία)

-

2013 Μάτιτς / Γιόβισιτς (Σερβία)

-

2014 Τσανλί / Νεζίρ (Τουρκία) 7. Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη
2015 Βάιντα / Ματέι (Ρουμανία) 7. Ιωάννα Παρισάκη / Βούλη Κουρτίδου

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΟΡΙΩΝ U20
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Γιώργος Κνάπεκ / Ανδρέας Γκόρτσανιουκ 3. Κώστας Ταμπουρατζής / Νίκος Γιαννακάκος
2003 Δημήτρης Νιώπας / Μανώλης Δημητριάδης -
2004

-

-
2005 Παύλος Κουζούνης / Γιώργος Πετρέας

-

2006 Μπρίντζα / Μιτρανέσκου (Ρουμανία) 5. Θάνος Μαρούλης / Κώστας Μήττας
2007 Μπρίντζα / Μιτρανέσκου (Ρουμανία) 3. Αλέξης Αριστόπουλος / Χρήστος Μαυροκέφαλος
5. Γιάννης Στυλιανού / Κώστας Ανάγνου
2008 - -
2009 Μπάλα / Μεχεντινεάνου (Ρουμανία) 4. Κώστας Μήττας / Αλέξανδρος Αριστόπουλος
5. Κώστας Κογκαλίδης / Ιωνας Ρεζκ
2010 Κονσταντίνοφ / Στάνκοφ (Βουλγαρία) 5. Κυριάκος Παππούλης / Γιάννης Βραχνάς
7. Ραφαήλ Ραβονίκου / Κώστας Γούρμος
2011 Κονσταντίνοφ / Ιορντάνοφ (Βουλγαρία) 3. Γιάννης Καβαρατζής / Γρηγόρης Κοντοστάθης
4. Στέφανος Γιαννέλης / Νίκος Νάτσιος
2012 Σούρλα / Κλάσνιτς (Σερβία)

-

2013 Ναν / Βιρλάν (Ρουμανία)

-

2014 Κλάσνιτς / Λόζιτς (Σερβία)) 5. Γιώργος Αναστασιάδης / Γιώργος Καμπούρης
5. Γιώργος Σπανουδάκης / Γιώργος Μιχελάκης
9. Λεωνίδας Σακκάς / Ιάσων Κανέλλος
2015 Ρόσου / Μπανιτσεάνου (Ρουμανία) 5. Βασίλης Μανδηλάρης / Αγγελος Μανδηλάρης

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U20
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΑ
2002 Κοστέα / Σάμπο (Ρουμανία) -
2003 Μαρία Χάσκου / Ελσα Κωστάμη -
2004 Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου -
2005 Γεωργία Τερζόγλου / Φωτεινή Τσαντοπούλου -
2006 Μπουζ / Καλίτσουκ (Ρουμανία) 4. Ολγα Μπουτίνα / Ελίνα Δομνίδου
2007 Μπαλιντόνι / Σμουλτέα (Ρουμανία) 2. Μαρικρίστα Μαγκανάρη / Πηγιάννα Μεθενίτη
3. Φωτεινή Τσαντοπούλου / Σοφία Κοσμά
2008 - -
2009 Σκάριτς / Τριβούνοβιτς (Σερβία) 2. Αθηνά Τάσσου / Αννα Σπανού
4. Δήμητρα Σάγκοβιτς / Πηγιάννα Μεθενίτη
5. Κωνσταντίνα Βλαχάκη / Κωνσταντίνα Σφυρή
2010 Γιώτα Βλασερού / Βάσια Καρατζοπούλου 3. Αννα Σπανού / Κέλλυ Κορακοβούνη
2011 Ροτάρου / Πουίκι (Ρουμανία) 3. Αννα Σπανού / Βάσια Καρατζοπούλου
2012 Ρόβας / Ποπ (Ρουμανία)

-

2013 Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη

-

2014 Τσανλί / Νεζίρ (Τουρκία) 3. Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη
5. Τατιάνα Μολδοβανίδου / Μυρσίνη Βακαλοπούλου
7. Μαρία Γεωργοπούλου / Δήμητρα Καραγκούνη
2015 Δήμητρα Μαναβή / Ιωάννα Παρισάκη

-