ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Διεθνείς Διοργανώσεις Συλλόγων

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ/CHAMPIONS LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1960

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση)

-
1961 Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία) -
1962 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1963 Ραπίντ Βουκουρεστίου (Σοβ. Ενωση) -
1964

SC Λειψίας (Αν. Γερμανία)

-
1965

Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

-
1966 Δυναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) -
1967 Δυναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) -
1968 Σπαρτάκ Μπρνο (Τσεχοσλοβακία) -
1969 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) -
1970 Μπουρεβέστνικ Αλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1971 Μπουρεβέστνικ Αλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1972 Ζμπρογιόφκα Μπρνο (Τσεχοσλοβακία) -
1973 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1974 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1975 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1976 Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχοσλοβακία) -
1977 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1978 Πλόμιεν Μισλόβιτσε (Πολωνία) -
1979 Ερ. Αστέρας Μπρατισλάβας (Τσεχοσλοβακία) -
1980 Κλιπάν Τορίνο (Ιταλία) -
1981 Δυναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) -
1982 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) 4. Ολυμπιακός
1983 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1984 Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία) -
1985 Σαντάλ Πάρμα (Ιταλία) -
1986 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1987 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1988 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1989 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1990 Φίλιπς Μόντενα (Ιταλία) -
1991 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1992 Μεσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) 2. Ολυμπιακός
1993 Μεσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) 3. Ολυμπιακός
1994 Εντιλικουόκι Ραβένα (Ιταλία) 4. Ολυμπιακός
1995 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) 3. Ολυμπιακός
1996 Ντεϊτόνα Μόντενα (Ιταλία) -
1997 Ντεϊτόνα Μόντενα (Ιταλία) -
1998 Ουνιμπόν Μόντενα (Ιταλία) -
1999 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
2000 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
2001 Παρί (Γαλλία) 4. Ολυμπιακός
2002 Λούμπε Ματσεράτα (Ιταλία) 2. Ολυμπιακός, 3. Ηρακλής
2003 Λοκομοτίβ Μπέλγκοροντ (Ρωσία) -
2004 Λοκομοτίβ Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 4. Ηρακλής
2005 Τουρ (Γαλλία) 2. Ηρακλής
2006 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) 2. Ηρακλής
2007 Φριντριχσχάφεν (Γερμανία) -
2008 Δυναμό Καζάν (Ρωσία) -
2009 Ιτας Τρεντίνο (Ιταλία) 2. Ηρακλής
2010 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2011 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2012 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) -
2013 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) -
2014 Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) -
2015 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) -

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ/CHAMPIONS LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1961 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1962 Μπουρεβέστνικ Οδησσού (Σοβ. Ενωση) -
1963 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1964

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

-
1965 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1966 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1967 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1968 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1969 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1970 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1971 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1972 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1973 NIMSE Βουδαπέστης (Ουγγαρία) -
1974 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1975 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1976 Ερ. Αστέρας Πράγας (Τσεχοσλοβακία) -
1977 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1978 Τράκτορ Σβερίν (Αν. Γερμανία) -
1979 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1980 Ερ. Αστέρας Πράγας (Τσεχοσλοβακία) -
1981 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1982 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1983 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1984 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) -
1985 ADK Αλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1986 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1987 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1988 Ολίμπια Τεοντόρα Ραβένα (Ιταλία) -
1989 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1990 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1991 Μλάντοστ Ζάγκρεμπ (Γιουγκοσλαβία) -
1992 Μεσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) -
1993 Λάτε Ρουτζάντα Ματέρα (Ιταλία) -
1994 Ουράλοτσκα Εκατερίνμπουργκ (Ρωσία) -
1995 Ουράλοτσκα Εκατερίνμπουργκ (Ρωσία) -
1996 Παρμαλάτ Ματέρα (Ιταλία) -
1997 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
1998 Ντουμπρόβνικ (Κροατία) -
1999 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2000 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2001 Εντισον Μόντενα (Ιταλία) -
2002 Κάννες (Γαλλία) -
2003 Κάννες (Γαλλία) -
2004 Μαριχάλ Τενερίφη (Ισπανία) -
2005 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2006 Ντεσπάρ Σίριο Περούτζια (Ιταλία) -
2007 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2008 Κολούσι Περούτζια (Ιταλία) -
2009 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2010 Βόλεϊ Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2011 Βακίφγκιουνες (Τουρκία) -
2012 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) -
2013 Βακίφμπανκ (Τουρκία) -
2014 Ντιναμό Καζάν (Ρωσία) -
2015 Εξατζίμπασι (Τουρκία) -

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ/TOP TEAMS CUP/CEV CUP ΑΝΔΡΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1973 Ζβεζντα Βοροσίλοβγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1974 Ραντιοτεκνίκ Ρίγα (Σοβ. Ενωση) -
1975 Ραντιοτεκνίκ Ρίγα (Σοβ. Ενωση) -
1976 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) -
1977 Ραντιοτεκνίκ Ρίγα (Σοβ. Ενωση) -
1978 Ερ. Αστέρας Πράγας (Τσεχοσλοβακία) -
1979 Δυναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) -
1980 Πανίνι Μόντενα (Ιταλία) 2. Παναθηναϊκός
1981 Ερ. Αστέρας Μπρατισλάβας (Τσεχοσλοβακία) -
1982 Αφτομομπιλίστ Λένινγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1983 Αφτομομπιλίστ Λένινγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1984 Κάπα Τορίνο (Ιταλία) -
1985 Δυναμό Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1986 Πανίνι Μόντενα (Ιταλία) -
1987 Ταρταρίνι Μπολόνια (Ιταλία) -
1988 Μαξικόνο Πάρμα (Ιταλία) -
1989 Μαξικόνο Πάρμα (Ιταλία) 3. Παναθηναϊκός
1990 Μαξικόνο Πάρμα (Ιταλία) -
1991 Γκαμπέκα Μοντικιάρι (Ιταλία) -
1992 Γκαμπέκα Μοντικιάρι (Ιταλία) -
1993 Μιζούρα Μιλάνο (Ιταλία) 4. Αρης
1994 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) 4. Ορεστιάδα
1995 Ντεϊτόνα Μόντενα (Ιταλία) 4. Αρης
1996 Ολυμπιακός -
1997 Αλπιτουρ Κούνεο (Ιταλία) 2. Ολυμπιακός
1998 Αλπιτουρ Κούνεο (Ιταλία) 2. Ολυμπιακός
1999 Κάννες (Γαλλία) -
2000 Παρί (Γαλλία) 3. ΑΕΚ
2001 Εσπίνιο (Πορτογαλία) -
2002 Κνακ Ρουζελάρε (Βέλγιο) -
2003 Πιτ Ζούμερς Απελντορν (Ολλανδία) -
2004 Λοκομοτίβ Χάρκοβο (Ουκρανία) -
2005 Ολυμπιακός -
2006 Κόπρα Πιατσέντζα (Ιταλία) 3. Παναθηναϊκός
2007 Οτοκομέρς Μπλεντ (Σλοβενία) -
2008 Ρόμα (Ιταλία) -
2009 Λοκομοτίβ Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 2. Παναθηναϊκός
2010 Μπάνκα Λανούτι Κούνεο (Ιταλία) -
2011 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
2012 Δυναμό Μόσχας (Ρωσία) -
2013 Χάλκμπανκ (Τουρκία) -
2014 Παρί Βόλεϊ (Γαλλία) -
2015 Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) -

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ/TOP TEAMS CUP/CEV CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1973 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1974 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1975 Τράκτορ Σβερίν (Αν. Γερμανία) -
1976 Σλάβια Μπρατισλάβας (Τσεχοσλοβακία) -
1977 Ισκρα Βοροσίλοβγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1978 Δυναμό Βερολίνου (Αν. Γερμανία) -
1979 Ερ. Αστέρας Πράγας (Τσεχοσλοβακία) -
1980 Βάζας Βουδαπέστης (Ουγγαρία) -
1981 Βάζας Βουδαπέστης (Ουγγαρία) -
1982 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) -
1983 Μεντίνα Οδησσού (Σοβ. Ενωση) -
1984 Δυναμό Βερολίνου (Αν. Γερμανία) -
1985 Δυναμό Βερολίνου (Αν. Γερμανία) -
1986 Ουράλοτσκα Σβερντλόφσκ (Σοβ. Ενωση) -
1987 Κομουνάλνικ Μινσκ (Σοβ. Ενωση) -
1988 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σοβ. Ενωση) -
1989 ADK Aλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1990 ADK Aλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1991 ADK Aλμα Ατα (Σοβ. Ενωση) -
1992 Μίνστερ (Γερμανία) -
1993 CJD Μπερλίν (Γερμανία) -
1994 Μπρούμελ Ανκόνα (Ιταλία) -
1995 Αντέζις Μόντενα (Ιταλία) 4. Παναθηναϊκός
1996 Αντέζις Μόντενα (Ιταλία) -
1997 Αντέζις Μόντενα (Ιταλία) -
1998 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) -
1999 Εξατζίμπασι (Τουρκία) 3. ΦΟ Βριλησσίων
2000 Ντεσπάρ Σίριο Περούτζια (Ιταλία) 2. Παναθηναϊκός
2001 Αστερίξ Κίλντρεχτ (Βέλγιο) -
2002 Αζερέιλ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) -
2003 Βιλεμπόν (Γαλλία) -
2004 Βακίφμπανκ (Τουρκία) -
2005 Παλαβόλο Κιέρι (Ιταλία) -
2006 Ασιστέλ Νοβάρα (Ιταλία) -
2007 Γκρούπο 2000 Μούρθια (Ισπανία) -
2008 Σκαβολίνι Πέζαρο (Ιταλία) -
2009 Μοντεσκιάβιο Τζέζι (Ιταλία) -
2010 Μπούστο Αρσίτζιο (Ιταλία) -
2011 Σατό Ουρμπίνο (Ιταλία) -
2012 Μπούστο Αρσίτζιο (Ιταλία) -
2013 Φάκρο Μούσινα (Πολωνία) -
2014 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) -
2015 Ντιναμό Κράσνονταρ (Ρωσία) -

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ/CHALLENGE CUP ΑΝΔΡΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1981 Κάννες (Γαλλία) -
1982 Στάρλιφτ Φόρμπουργκ (Ολλανδία) -
1983 Πανίνι Μόντενα (Ιταλία) -
1984 Πανίνι Μόντενα (Ιταλία) -
1985 Πανίνι Μόντενα (Ιταλία) -
1986 Κουτίμπα Φαλκονάρα (Ιταλία) -
1987 Ενερμίξ Μιλάνο (Ιταλία) -
1988 Αφτομομπιλίστ Λένινγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1989 Αφτομομπιλίστ Λένινγκραντ (Σοβ. Ενωση) -
1990 Μέρσερ (Δυτ. Γερμανία) -
1991 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
1992 Μαξικόνο Πάρμα (Ιταλία) -
1993 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
1994 Ινις Πάντοβα (Ιταλία) -
1995 Καριπάρμα Πάρμα (Ιταλία) 2. Ορεστιάδα
1996 Αλπιτουρ Κούνεο (Ιταλία) 4. Ορεστιάδα
1997 Αρεα Ραβένα (Ιταλία) -
1998 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
1999 Ιβέκο Παλέρμο (Ιταλία) -
2000 Πιάτζιο Ρόμα (Ιταλία) 4. Ορεστιάδα
2001 Λούμπε Ματσεράτα (Ιταλία) -
2002 Νόικομ Κούνεο (Ιταλία) -
2003 Σίσλεϊ Τρεβίζο (Ιταλία) -
2004 Κέρακολ Μόντενα (Ιταλία) 4. Παναθηναϊκός
2005 Λούμπε Ματσεράτα (Ιταλία) -
2006 Λούμπε Ματσεράτα (Ιταλία) -
2007 Φακέλ Νουόβι Ουρενγκόι (Ρωσία) -
2008 Τσιμόνε Μόντενα (Ιταλία) -
2009 Αρκάς Σμύρνης (Τουρκία) 4. ΕΑ Πατρών
2010 Λουίτζι Μπάκι Περούτζια (Ιταλία) -
2011 Λούμπε Ματσεράτα (Ιταλία) -
2012 Τσεστόχοβα (Πολωνία) -
2013 Πιατσέντζα (Ιταλία) -
2014 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) -
2015 Βοϊβοντίνα (Σερβία) -

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ/CHALLENGE CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1981 Λόχοφ (Δυτ. Γερμανία) -
1982 Μίνστερ (Δυτ. Γερμανία) -
1983 Φόιερμπαχ (Δυτ. Γερμανία) -
1984 Βίκτορ Βίλατζ Μπάρι (Ιταλία) -
1985 Βικτόρια Αουγκσμπουργκ (Δυτ. Γερμανία) -
1986 Νέλσεν Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία) -
1987 Civ & Civ Μόντενα (Ιταλία) -
1988 Γιόγκι Ανκόνα (Ιταλία) -
1989 Μπράλια Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία) -
1990 Ορμπιτα Ζαπαρόζιε (Σοβ. Ενωση) -
1991 Κάλια Σαλότι Ματέρα (Ιταλία) -
1992 Κάλια Σαλότι Ματέρα (Ιταλία) -
1993 Φίνκρες Ρόμα (Ιταλία) -
1994 Μίνστερ (Γερμανία) -
1995 Εκοκλίαρ Σουμιράγκο (Ιταλία) -
1996 Μίνστερ (Γερμανία) -
1997 Γκιέρε Ρόμα (Ιταλία) -
1998 Κεράμικα Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία) -
1999 Ινν Νάπολι (Ιταλία) -
2000 Μέντινεξ Ρέτζιο Καλάμπρια (Ιταλία) -
2001 Cividi Βιτσέντζα (Ιταλία) -
2002 Εντισον Μόντενα (Ιταλία) -
2003 Ασιστέλ Νοβάρα (Ιταλία) -
2004 Φοπαπεντρέτι Μπέργκαμο (Ιταλία) -
2005 Σίριο Περούτζια (Ιταλία) -
2006 Σκαβολίνι Πέζαρο (Ιταλία) -
2007 Κολούσι Περούτζια (Ιταλία) -
2008 Βακίφμπανκ (Τουρκία) -
2009 Βίνι Μοντεσκιάβιο Γέζι (Ιταλία) 2. Παναθηναϊκός
2010 Δρέσδη (Γερμανία) -
2011 Αζερέιλ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) -
2012 Λοκομοτίβ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) -
2013 Κράσνονταρ (Ρωσία) -
2014 Ζαρέκιε Οντιντσόβο (Ρωσία) -
2015 Μπούρσα (Τουρκία) -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ (ΑΝΔΡΩΝ)
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1989 Μαξικόνο Πάρμα (Ιταλία) -
1990 Μεντιολάνουμ Μιλάνο (Ιταλία) -
1991 Μεσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) -
1992 Μιζούρα Μιλάνο (Ιταλία) 4. Ολυμπιακός
2009 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2010 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2011 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2012 Τρεντίνο (Ιταλία) -
2013 Σάντα Κρουζέιρο (Βραζιλία) -
2014 Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) -
2015 . -

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
1991 Σαντία Σάο Πάουλο (Βραζιλία) -
1992 Μεσατζέρο Ραβένα (Ιταλία) -
1994 Λέιτ Μόκα Σάο Πάουλο (Βραζιλία) -
2010 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) -
2011 Ραμπίτα Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) -
2012 Σόλις Νεστλέ (Βραζιλία) -
2013 Βακίφμπανκ (Τουρκία) -
2014 Ντιναμό Καζάν (Ρωσία) -
2015 Εξατζίμπασι (Τουρκία) -

 

BVA CUP ΑΝΔΡΩΝ (ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ)
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
2008 Μπουγιούκσεχιρ (Τουρκία) 2. ΑΟ Κηφισιάς
2009 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) 2. Αρης
2010 Ρίμπνιτσα Κράλιεβο (Σερβία) -
2011 Ουνιβερσιτατέα Κλουζ (Ρουμανία) -
2012 Μπουγιούκσεχιρ (Τουρκία) -
2013 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) -
2014 Μαλιγέ (Τουρκία) 3. ΠΑΟΚ
2015 . -

 

BVA CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ)
ΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ
2008 Μπεσίκτας (Τουρκία) -
2009 Μπεσίκτας (Τουρκία) -
2010 Πιάτρα Νεάμτ (Ρουμανία) -
2011 Νιλουφέρ Μπελεντιέ Μπούρσα (Τουρκία) -
2012 Ιλμπανκ (Τουρκία) -
2013 Μπεσίκτας (Τουρκία) -
2014 Ιλμπανκ (Τουρκία) -
2015 . -