ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Πρωταθλητές & Κυπελλούχοι ΕΠΕΣΘ

Ετος

Α' ΑΝΔΡΩΝ Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β' ΑΝΔΡΩΝ Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1979 Φοίνιξ Πολίχνης Φιλαθλητικός Ελπίς Αμπελοκήπων

-

1980 Αετός Φιλαθλητικός ΑΣ Πέρα -
1981 Μέγας Αλέξανδρος Φιλαθλητικός Νέστωρ -
1982 Ελπίς Αμπελοκήπων Αρης ΑΕ Χαριλάου -
1983 Αετός ΒΑΟ ΕΟ Σταυρούπολης -
1984 ΒΑΟ ΕΟ Σταυρούπολης Πειραματικό Κρόνος
1985 Ορφέας Ηλιούπολης ΒΑΟ ΠΟ Μουδανιών Κεραυνός Ωραιοκάστρου
1986 Καμπανιακός ΒΑΟ ΠΚ Νεάπολης ΠΑΟΚ
1987 Θερμαϊκός Θέρμης ΒΑΟ Πειραματικό Φοίνιξ Πολίχνης
1988 ΜΕΝΤ Φίλιππος Τυφώνας Κεραυνός Ωραιοκάστρου
1989 Μαραθών Μέγας Αλέξανδρος Απόλλων Καλαμαριάς Αίας Ευόσμου
1990 Καμπανιακός ΠΑΟΔ Παναθλητικός Συκεών Ελπίς Αμπελοκήπων
1991 ΧΑΝΘ Φοίνιξ Πολίχνης ΑΟ Χαλκιδικής Παναθλητικός Συκεών
1992 Καμπανιακός Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου Μαραθών Μάρκος Μπότσαρης
1993 ΒΑΟ Ηρακλής Πρωτέας Αριστοτέλης Επανομής
1994 ΠΟ  Μουδανιών Αίας Ευόσμου ΑΕΝ Αγίας Τριάδος ΠΟ Μουδανιών
1995 Αίας Ευόσμου Απόλλων Καλαμαριάς Ναύαρχος Βότσης Πειραματικό
1996 Αετός Ολυμπιακός Κυμίνων Απόλλων Καλαμαριάς ΠΚ Αμπελοκήπων
1997 Ορφέας Ηλιούπολης Παναθλητικός Συκεών Φλόγα Αναλήψεως Δόξα
1998 Επίκουρος Πολίχνης Πειραματικό Πρωτέας ΜΕΝΤ
1999 XANΘ Παναθλητικός Συκεών Αστέρια Πυλαίας Αστέρια Πυλαίας
2000 Μέγας Αλέξανδρος ΑΟ Αμπελοκήπων Δόξα ΜΕΝΤ
2001 Αίας Ευόσμου Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου Πρωτέας Ανατόλια
2002 Ελπίς Αμπελοκήπων Επίκουρος Πολίχνης Εαρινός Αριστοτέλης Επανομής
2003 Αετός ΕΟ Σταυρούπολης Δόξα Εαρινός
2004 Απόλλων Καλαμαριάς Μακεδόνες Αξιού ΜΕΝΤ Ναύαρχος Βότσης
2005 Εαρινός Ανατόλια Νίκη Ευκαρπίας Αστέρια Πυλαίας
2006 ΧΑΝΘ Ελπίς Αμπελοκήπων ΑΕΝ Αγίας Τριάδος Siemens
2007 Δόξα Εαρινός Παναθλητικός Συκεών AOΔ Θερμαϊκού
2008 Γαλαξίας Πειραματικό Κένταυρος Ν. Καλλικράτειας Αετός
2009 Μακεδονικός Μακεδόνες Αξιού Πρωτέας Αριστοτέλης Επανομής
2010 MENT ΧΑΝΘ ΑΕΝ Αγίας Τριάδος Γαλαξίας
2011 XANΘ ΔΑΣ Ωραιοκάστρου Νέστωρ Αετός
2012 Αίας Ευόσμου Αίας Ευόσμου ΓΑΣ Ευκαρπίας ΑΟΔ Θερμαϊκού
2013 Μακεδονικός Ελπίς Αμπελοκήπων ΟΠΑΘ Περσέας Κεραυνός Ωραιοκάστρου
2014 Επίκουρος Πολίχνης ΑΣΚ Λαγκαδά Καμπανιακός Πειραματικό
2015 Νέστωρ Καμπανιακός Δόξα Αγ. Παύλου Ακαδημίες Πρωταθλ. Πεύκων
2016 Περσέας ΧΑΝΘ ΑΕ Ωραιοκάστρου Μυγδονιακός

Ετος

Γ'  ΑΝΔΡΩΝ Γ'  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΦΗΒΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
1979

-

-

Αρης

-

1980 - - Εσπερος Φιλαθλητικός
1981 - - Αρης Φιλαθλητικός
1982 - - Εσπερος Φιλαθλητικός
1983 - - ΠΑΟΚ Φιλαθλητικός
1984 - - Δημόκριτος Φιλαθλητικός
1985 - - Αρης Φιλαθλητικός
1986 - - ΧΑΝΘ ΕΟ Σταυρούπολης
1987 - - ΧΑΝΘ ΕΟ Σταυρούπολης
1988 - Ατρόμητος Τριαδίου ΜΕΝΤ ΕΟ Σταυρούπολης
1989 - ΑΕ Τερψιθέας Αρης Φιλαθλητικός
1990 - Εσπερος Βυζαντίου Αρης Φιλαθλητικός
1991 - Μάρκος Μπότσαρης Ορφέας Ηλιούπολης ΕΟ Σταυρούπολης
1992 - ΠΚ Νεάπολης Εσπερος Βυζαντίου ΕΟ Σταυρούπολης
1993 - Τυφώνας Εσπερος Βυζαντίου ΕΟ Σταυρούπολης
1994 - Τρίτων Εσπερος Βυζαντίου Φιλαθλητικός
1995 - Αστέρια Πυλαίας Αρης Αίας Ευόσμου
1996 - Θερμαϊκός Θέρμης Αρης Αίας Ευόσμου
1997 Αριστοτέλης Επανομής

-

Ηρακλής Αίας Ευόσμου
1998 Αστέρια Πυλαίας - Ορφέας Ηλιούπολης Αίας Ευόσμου
1999 Αχιλλέας Περαίας - Ορφέας Ηλιούπολης Αίας Ευόσμου
2000 Πύργος Χαλάστρας - ΠΑΟΚ Αρης
2001 - - Αίας Ευόσμου Αρης
2002 - - Ηρακλής ΑΟ Αμπελοκήπων
2003

-

-

Ηρακλής ΑΟ Αμπελοκήπων
2004 - - Μακεδονικός Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
2005 - - Ηρακλής Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
2006 - - Ηρακλής Εαρινός
2007 - - Ηρακλής Ηρακλής
2008 - - Ηρακλής Ηρακλής
2009 - - Ηρακλής Ηρακλής
2010 - - Ηρακλής Εαρινός
2011 - - Απόλλων Καλαμαριάς Ηρακλής
2012 -

Πειραματικό

Ηρακλής Ηρακλής
2013 -

Αναγέννηση Ρυσίου

Ηρακλής Αίας Ευόσμου
2014 -

Δημόκριτος Μυγδονίας

Ηρακλής

Ελπίς Αμπελοκήπων
2015 -

Ηρακλής Γέφυρας

Ηρακλής

Ελπίς Αμπελοκήπων
2016 -

ΑΣ Ωραιόκαστρο

Πήγασος Πολίχνης

Ελπίς Αμπελοκήπων

Ετος

ΠΑΙΔΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1979 Εσπερος

-

- -
1980 ΠΑΟΚ Φιλαθλητικός - -
1981 Αρης Φιλαθλητικός - -
1982 Αρης Φιλαθλητικός - -
1983 ΒΑΟ Φιλαθλητικός - -
1984 ΧΑΝΘ ΕΟ Σταυρούπολης - -
1985 Γαλαξίας ΕΟ Σταυρούπολης - -
1986 Μέγας Αλέξανδρος Φιλαθλητικός - -
1987 Αετός Φιλαθλητικός Αρης ΕΟ Σταυρούπολης
1988 Αρης ΕΟ Σταυρούπολης Αετός Φοίνιξ Πολίχνης
1989 Αρης ΕΟ Σταυρούπολης ΓΣ Μενεμένης Παναθλητικός Συκεών
1990 Αετός Αρης ΑΕΝ Αγίας Τριάδας Παναθλητικός Συκεών
1991 Παναθλητικός Συκεών Ολυμπιακός Κυμίνων Επίκουρος Πολίχνης Ολυμπιακός Κυμίνων
1992 Εσπερος Βυζαντίου Ολυμπιακός Κυμίνων Αρης Φιλαθλητικός
1993 Αρης Αίας Ευόσμου Αρης Παναθλητικός Συκεών
1994 Αρης Φιλαθλητικός Ορφέας Ηλιούπολης Αίας Ευόσμου
1995 Ορφέας Ηλιούπολης ΕΟ Σταυρούπολης Ορφέας Ηλιούπολης Αίας Ευόσμου
1996 ΠΟ  Μουδανιών Αίας Ευόσμου Ορφέας Ηλιούπολης ΕΟ Σταυρούπολης
1997 Ορφέας Ηλιούπολης Αίας Ευόσμου Απόλλων Καλαμαριάς ΕΟ Σταυρούπολης
1998 Ορφέας Ηλιούπολης Ολυμπιακός Κυμίνων Αρης Αίας Ευόσμου
1999 Ορφέας Ηλιούπολης Αρης Επίκουρος Πολίχνης Καμπανιακός
2000 Αίας Ευόσμου Αρης Ηρακλής Αρης
2001 Ηρακλής ΑΟ Αμπελοκήπων Μέγας Αλέξανδρος Aρης
2002 Ηρακλής Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου Ηρακλής Ηρακλής
2003 Μέγας Αλέξανδρος Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου Ηρακλής Πρωτέας
2004 Ηρακλής Αρης Ηρακλής Πρωτέας
2005 Ηρακλής Πρωτέας ΠΑΟΚ Εαρινός
2006 Ηρακλής Μακεδόνες Αξιού Ηρακλής Εαρινός
2007 Ηρακλής Αρης Αίας Ευόσμου ΧΑΝΘ
2008 Ηρακλής Εαρινός Ηρακλής ΑΣΚ Λαγκαδάς
2009 Ηρακλής Ηρακλής Ηρακλής Αίας Ευόσμου
2010 Ηρακλής Ηρακλής Ηρακλής Αίας Ευόσμου
2011 Ηρακλής Αίας Ευόσμου Αίας Ευόσμου Αγ. Νικόλοας Μηχανιώνας
2012 Ηρακλής Αίας Ευόσμου Ηρακλής Ελπίς Αμπελοκήπων
2013 Ηρακλής Ελπίς Αμπελοκήπων Ηρακλής Ελπίς Αμπελοκήπων
2014 Ηρακλής Ελπίς Αμπελοκήπων Επίκουρος Πολίχνης Ελπίς Αμπελοκήπων
2015 Ηρακλής Αίας Ευόσμου Αίας Ευόσμου Μακεδόνες Αξιού
2016 Πήγασος Πολίχνης Μακεδόνες Αξιού Ηρακλής Αρης

Ετος

ΤΕΛΙΚΟΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1997 Αλεξάνδρειο: Ορφέας Ηλιούπολης - ΑΣ Πέρα 3-0 Αλεξάνδρειο: Παναθλητικός Συκεών - Πρωτέας 3-0
1998 Μίκρα: Ορφέας Ηλιούπολης - ΑΣ Πέρα 3-1 Σταυρούπολη: Αίας Ευόσμου - Καμπανιακός 3-1
1999 Μίκρα: ΧΑΝΘ - ΑΣ Πέρα 3-1 Σταυρούπολη: Ολυμπιακός Κυμίνων - Παναθλητικός 3-1
2000 Μίκρα: Μέγας Αλέξανδρος - ΒΑΟ 3-1 Σταυρούπολη: Πρωτέας - Επίκουρος Πολίχνης 3-0
2001 Μίκρα: Ελπίς Αμπελοκήπων - ΑΣ Πέρα 3-0 Σταυρούπολη: Επίκουρος Πολίχνης - Πρωτέας 3-0
2002 Μίκρα: Ηρακλής - ΑΣ Πέρα 3-2 Σταυρούπολη: ΕΟ Σταυρούπολης - Μακεδόνες Αξιού 3-0
2003 Μίκρα: Απόλλων Καλαμαριάς - Πειραματικό 3-1 Μίκρα: ΕΟ Σταυρούπολης - ΧΑΝΘ 3-0
2004 Καλαμαριά (F4): Απόλλων Καλαμαριάς - ΒΑΟ 3-0 Χαλάστρα (F4): Μακεδόνες Αξιού - Ατρόμητος Τριαδίου 3-0
2005 Πυλαία (F4): Εαρινός - ΜΕΝΤ 3-1 Ανατόλια (F4): Ανατόλια - ΑΟ Αμπελοκήπων 3-0
2006 ΜΕΝΤ (F4): ΧΑΝΘ - ΜΕΝΤ 3-1 Καλαμαριά (F4): Ελπίς Αμπελοκήπων - Εαρινός 3-2
2007 Αγ. Παύλος (F4): Δόξα - Ελπίς Αμπελοκήπων 3-0 ΜΕΝΤ (F4): Μακεδόνες Αξιού - ΜΕΝΤ 3-1
2008 Μίκρα (F4): Γαλαξίας - ΜΕΝΤ 3-1 Μίκρα (F4): Πειραματικό - Εαρινός 3-1
2009 Καλλικράτεια (F4): Ηρακλής - ΕΑ Λάρισας 3-0 Ωραιόκαστρο (F4): Ηρακλής - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 3-0
2010 Δρυμός (F4): Ηρακλής - ΧΑΝΘ 3-0 Θέρμη (F4): Ηρακλής - Πειραματικό 3-0
2011 Μίκρα (F4): Πρωτέας - ΧΑΝΘ 3-2 Λαγκαδάς (F4): ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
2012 Εύοσμος (F4): Νέστωρ - ΓΑΣ Ευκαρπίας 3-0 Εύοσμος (F4): Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 3-1
2013 Καλαμαριά: Μακεδονικός - Νέστωρ 3-0 Πολίχνη: Ναύαρχος Βότσης - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0
2014 Πολίχνη: Επίκουρος - Νέστωρ 3-1 Κατσάνειο: Γαλαξίας - Καμπανιακός 3-0
2015 Καλαμαριά: Απόλλων Νέστωρ 3-2 Κατσάνειο: MENT - Γαλαξίας 3-1
2016 Κατσάνειο: Περσέας - ΓΑΣ Ευκαρπίας 3-1 Κατσάνειο: Πειραματικό - Μυγδονιακός 3-1