ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Πρωταθλητές Ελλάδος (Αναπτυξιακές Διοργανώσεις)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΦΗΒΩΝ & ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΕΤΟΣ ΕΦΗΒΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

1965

(Πειραιάς) Παναθηναϊκός

 
1966 (Θεσσαλονίκη) Αρης  
1968 (Αθήνα) Ολυμπιακός  
1970 (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας  
1971 (Λάρισα) Ολυμπιακός  
1976 (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
1978 (Θεσσαλονίκη) Νηρέας  
1980 (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας  
1981 (Λάρισα) Αρης  
1982 (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός  
1983 (Βόλος) ΠΑΟΚ  
1984 (Αθήνα) Δημόκριτος (Χανιά) Φιλαθλητικός
1985 (Θεσσαλονίκη) Αρης (Ιωάννινα) Φιλαθλητικός
1986 (Καρδίτσα) Πανελλήνιος (Τρίκαλα) ΕΟ Σταυρούπολης
1987 (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ιωάννινα) ΕΟ Σταυρούπολης
1988 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Πάτρα) ΑΟ Καβάλας
1989

(Χανιά) Πανελλήνιος

(Σιδηρόκαστρο) Αρτεμις Κορυδαλλού
1990 (Ξάνθη) Αρης (Λουτράκι) Νίκη Αλεξ/πολης
1991 (Πάτρα) ΑΟ Ορεστιάδας (Δράμα) Παναθηναϊκός
1992 (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας (Καρπενήσι) Νίκη Αλεξ/πολης
1993 (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Καλαμάτα) ΕΑ Λάρισας
1994 (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης (Χίος) ΦΟ Καμποχώρων
1995 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) ΕΑ Λάρισας
1996 (Ρέντης/Πειραιάς) ΑΟ Ορεστιάδας (Ν. Φιλαδέλφεια/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
1997 (Ρέντης/Πειραιάς) Ηρακλής (Ν. Φιλαδέλφεια/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1998 (Γουδή/Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης (Κυψέλη/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1999 (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας (Ν. Σμύρνη/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
2000 (Μετς/Αθήνα) Αρης Νίκαιας (Βριλήσσια/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
2001 (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Αρης Νίκαιας (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Αρης Νικαίας
2002 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής (Αμπελόκηποι/Θεσσαλονίκη) Απολλώνιος Κερατσινίου
2003 (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Ηρακλής (Ηλιούπολη/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης
2004 (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης (Ασβεστοχώρι/Θεσσαλονίκη) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
2005

(Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας

(Βύρωνας/Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2006 (Αργυρούπολη/Αθήνα) Ολυμπιακός (Δράμα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2007 (Ζάκυνθος) Ηρακλής (Πεύκη/Αθήνα) ΑΕ Βύρωνα
2008 (Αγ. Δημήτριος/Αθήνα) Ηρακλής (Αλμυρός) Ηρακλής
2009 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής (Αργος) Ηρακλής Κηφισιάς
2010 (Ν. Ερυθραία/Αθήνα)Ηρακλής (Βασιλικά/Θεσσαλονίκη) Πανελλήνιος
2011 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Παιανία/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2012 (Αργυρούπολη/Αθήνα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Μαρκόπουλο/Αθήνα) Ηρακλής
2013 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Αργος) Παναθηναϊκός
2014 (Κόνιτσα) ΑΓΣ Ιωαννίνων (Μαρκόπουλο/Αθήνα) Ελπίς Αμπελοκήπων
2015 αρπενήσι) Μίλων (Τύρναβος) Ηρακλής Κηφισιάς
2016 (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης (Παλαμάς ) Ελπίς Αμπελοκήπων
2017 (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης (Πτολεμαΐδα) Άρης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΑΙΔΩΝ & ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΕΤΟΣ ΠΑΙΔΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1984 (Λάρισα) Αρης Νικαίας (Θήβα) ΓΑΣΑΚ Αγίας Παρασκευής
1985 (Πάτρα) Πανελλήνιος (Φλώρινα) ΓΣ Δράμας
1986 (Σταυρούπολη/Θεσσαλονίκη) Μ. Αλέξανδρος Θεσ/νίκης (Αθήνα) Αρτεμις Κορυδαλλού
1987 (Βόλος) Φιλία Ηλιούπολης (Πάτρα) Απολλώνιος Κερατσινίου
1988 (Λαμία) Αρης (Τρίκαλα) Αρης Νικαίας
1989 (Καλαμάτα) ΑΟ Ορεστιάδας (Σκύδρα) Νίκη Αλεξανδρούπολης
1990 (Καβάλα) ΓΑΣ Εδεσσας (Αίγιο) ΕΟ Σταυρούπολης
1991 (Αμαλιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Νάουσα) ΕΑ Λάρισας
1992 (Βέροια) ΑΟ Ορεστιάδας (Αργος) ΓΣ Ηλιούπολις
1993 (Ιωάννινα) ΑΟ Ορεστιάδας (Νάουσα) ΕΑ Λάρισας
1994 (Ζηρίνειο/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης (Καισαριανή/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
1995 (Πειραιάς) ΑΟ Κηφισιάς (Ν. Σμύρνη/Αθήνα) Πανιώνιος
1996 (Ν. Ηράκλειο/Αθήνα) Αρης Νικαίας (Ηλιούπολη/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1997 (Κυψέλη/Αθήνα) Αρης Νικαίας (Κυψέλη/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1998 (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νικαίας (Μαρούσι/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
1999 (Σέρρες) Ορφέας Ηλιούπολης (Γουδή/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
2000 (Ρέντης/Πειραιάς) ΑΟ Ορεστιάδας (Γουδή/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
2001 (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής (Αμπελόκηποι/Θεσσαλονίκη) ΑΟ Αμπελοκήπων
2002 (Κάλυμνος) Ηρακλής (Γιαννιτσά) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
2003 (Ικόνιο/Πειραιάς) Ηρακλής (Ασβεστοχώρι/Θεσσαλονίκη) ΑΕ Νίκαια
2004 (Γουδή/Αθήνα) Ηρακλής (Λάρισα) ΓΣ Πετρούπολης
2005 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής (Αιγάλεω/Αθήνα) ΕΑ Λάρισας
2006 (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Ηρακλής (Κηφισιά/Αθήνα) Ερμής Δράμας
2007 (Ν. Φιλαδέλφεια/Αθήνα) Ηρακλής (Βασιλικά/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής
2008 (Αλεξανδρούπολη & Φέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ν. Φιλαδέλφεια/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2009 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ολυμπιακός (Λάρισα) Ηρακλής
2010 (Ρέντης/Πειραιάς) Ηρακλής (Πολίχνη/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής Κηφισιάς
2011 (Πτολεμαΐδα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Εύοσμος/Θεσσαλονίκη) Αίας Ευόσμου
2012 (Νεάπολη/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής (Μετς/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
2013 (Αργυρούπολη/Αθήνα) Ηρακλής (Τρίκαλα) Ελπίς Αμπελοκήπων
2014 (Νέα Σμύρνη/Αθήνα) Μίλων (Πολίχνη/Θεσσαλονίκη) Ελπίς Αμπελοκήπων
2015 (Θήβα) Ηρακλής (Παλαμάς) Ελπίς Αμπελοκήπων
2016 (Αιδηψός) Πήγασος Πολίχνης (Ζάκυνθος) Μακεδόνες Αξιού
2017 (Αλεξανδρούπολη) Ολυμπιακός (Ζηρίνειο) Ηρακλής Κηφισιάς

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ & ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΕΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
2000 (ΣΕΦ/Πειραιάς) Ηρακλής (ΣΕΦ/Περαιάς) Αρης
2001 (Ν. Σμύρνη/Αθήνα) Αρης Νικαίας (Κερατσίνι/Πειραιάς) Ηρακλής Κηφισιάς
2002 (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2003 (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής (Μετς/Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2004 (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής (Ελευθέρια/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής Κηφισιάς
2005 (Ν. Ερυθραία/Αθήνα) Ηρακλής (Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη) Εαρινός Καλαμαριάς
2006 (Ν. Ηράκλειο/Αθήνα) ΕΑ Πατρών (Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής Κηφισιάς
2007 (Πάτρα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κηφισιά/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2008 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Αχαρνές/Αθήνα) Ερμής Δράμας
2009 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Κηφισιά/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
2010 (Πολίχνη/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής (Λάρισα) Αίας Ευόσμου