ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
Γραφείο Εθνικών Κατηγοριών: Τηλ. 2310 231.093

E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Πρωταθλητές & MVP

 

ΟΙ MVP ΤΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ & ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΕΤΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

1998

-

Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

1999

Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

Βασίλης Κουρνέτας (Ολυμπιακός)

2000

Γιώργος Ντράκοβιτς (Ολυμπιακός)

Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)

2001

Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)

Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

2002

Θόδωρος Μπάεφ (Ηρακλής)

Τομ Χοφ (Ηρακλής)

2003

Μάριος Γκιούρδας (Ολυμπιακός)

Χόρχε Ελγκέτα (ΑΕ Νίκαια)

2004

Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός) &
Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)

Νικολάι Ζελιάσκοφ (Ηρακλής)

2005

Τομ Χοφ (Ηρακλής)

Μάριος Γκιούρδας (Ηρακλής)

2006

Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)

Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής)

2007

Φρανκ Ντεπεστέλ (Ηρακλής)

Ντάντε Αμαράλ (Παναθηναϊκός)
2008 Μάρκους Νίλσον (Ηρακλής) Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
2009 Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός) Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
2010 Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός) Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
2011 Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός) Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
2012 Αντρέικ Κράβαρικ (Ηρακλής) Ρολάντο Ντεσπέιν (Ηρακλής)
2013 Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός) Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
2014 Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός) Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
2015

Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)

Βασίλης Κουρνέτας (ΠΑΟΚ)
2016

Ρολάντο Σεπέδα (ΠΑΟΚ)

Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός)

 

ΟΙ MVP ΤΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ & ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΕΤΟΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

1999

-

Καρίνα Μεντβέντιεβα (ΦΟ Βριλησσίων)

2000

Σοφία Ιορδανίδου (Πανελλήνιος)

Μαρία Γκαραγκούνη (ΦΟ Βριλησσίων)

2001

Σοφία Ιορδανίδου (Πανελλήνιος) &
Νίκη Γκαραγκούνη (Παναθηναϊκός)

Σοφία Ιορδανίδου (Πανελλήνιος)

2002

Κατερίνα Γένσκοβα (Πανελλήνιος)

Μαρία Γκαραγκούνη (ΖΑΟΝ)

2003

Γιάννα Βλάχου (Φιλαθλητικός)

Ελένη Μεμετζή (ΦΟ Βριλησσίων)

2004

Σοφία Ιορδανίδου (Πανελλήνιος)

Μαρία Γκαραγκούνη (ΦΟ Βριλησσίων)

2005

Μαρία Γκαραγκούνη (Παναθηναϊκός)

Ρούξι Ντουμιτρέσκου (Παναθηναϊκός)

2006

Γιάννα Σιμάνκοβα (Παναθηναϊκός)

Νίκη Γκαραγκούνη (Παναθηναϊκός)

2007

Νίκη Γκαραγκούνη (Παναθηναϊκός)

-

2008 Ρούξι Ντουμιτρέσκου (Παναθηναϊκός) Ρούξι Ντουμιτρέσκου (Παναθηναϊκός)
2009 Μαρίσα Φερνάντεζ Κόντε (Παναθηναϊκός) Μαρίσα Φερνάντεζ (Παναθηναϊκός)
2010 Μπριτζίτκα Μόλναρ (Παναθηναϊκός) Μπριτζίτκα Μόλναρ (Παναθηναϊκός)
2011 Ελευθερία Χατζηνίκου (Παναθηναϊκός) Ευαγγελία Χαντάβα (Ολυμπιακός)
2012 Κάταλιν Κις (ΑΕΚ) Σοφία Κοσμά (Ολυμπιακός)
2013 Δήμητρα Γιακουμή (Ολυμπιακός) Μανωλίνα Κωνσταντίνου (Ολυμπιακός)
2014 Αρέτα Κονόμι (Ολυμπιακός) Στέλλα Χριστοδούλου (Ολυμπιακός)
2015 Ιβάνα Μπραμπόροβα (Ολυμπιακός) Ιβάνα Μπραμπόροβα (Ολυμπιακός)
2016 Κατερίνα Γιώτα (Ολυμπιακός) Τζίνα Λαμπρούση (Ολυμπιακός)

 

ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ολυμπιακός 25, Παναθηναϊκός 14, Ηρακλής 5, ΠΑΟΚ 2, Αρης 1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

Ολυμπιακός 15, Παναθηναϊκός 6, Ηρακλής 6, ΑΕ Νίκαια 1, ΠΑΟΚ 1

SUPER CUP ΑΝΔΡΩΝ

Ηρακλής 4, Ολυμπιακός 3, Αρης 1, Παναθηναϊκός 1

LEAGUE CUP ΑΝΔΡΩΝ

Ολυμπιακός 2, Φοίνικας Σύρου 1

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Παναθηναϊκός 16, ΦΟ Βριλησσίων 5, Φιλαθλητικός 4, Ολυμπιακός 4, Ιωνικός ΝΦ 2, Πανελλήνιος 2, ΑΕΚ 1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός 6, Παναθηναϊκός 5, ΦΟ Βριλησσίων 4, Πανελλήνιος 1, ΖΑΟΝ 1

SUPER CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΕΚ 1