ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 
 

    

DATABANK / ΑΡΧΕΙΟ

Πρωταθλητές & Κυπελλούχοι Ελλάδος

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΤΟΣ ΑΝΔΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
* Πανελλήνια Πρωταθλήματα

1962

Μίλων *

 

1963

Παναθηναϊκός *

 

1964

Μίλων *

 

1965

Παναθηναϊκός *

 

1966

Παναθηναϊκός *

 

1967

Παναθηναϊκός *

 

1968

Ολυμπιακός *

 

1969

Ολυμπιακός

 

1970

Παναθηναϊκός

 

1971

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός *

1972

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός *

1973

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός *

1974

Ολυμπιακός

ΖΑΟΝ *

1975

Παναθηναϊκός

ΖΑΟΝ *

1976

Ολυμπιακός

ΖΑΟΝ *

1977

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός *

1978

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός *

1979

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός *

1980

Ολυμπιακός

ΖΑΟΝ *

1981

Ολυμπιακός

ΖΑΟΝ *

1982

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός *

1983

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1984

Παναθηναϊκός

Φιλαθλητικός

1985

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός

1986

Παναθηναϊκός

Φιλαθλητικός

1987

Ολυμπιακός

Φιλαθλητικός

1988

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1989

Ολυμπιακός

Ιωνικός Ν.Φ.

1990

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1991

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1992

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1993

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1994

Ολυμπιακός

Ιωνικός Ν.Φ.

1995

Παναθηναϊκός

ΦΟ Βριλησσίων

1996

Παναθηναϊκός

ΦΟ Βριλησσίων

1997

Αρης

ΦΟ Βριλησσίων

1998

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

1999

Ολυμπιακός

ΦΟ Βριλησσίων

2000

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

2001

Ολυμπιακός

Πανελλήνιος

2002

Ηρακλής

Πανελλήνιος

2003

Ολυμπιακός

Φιλαθλητικός

2004

Παναθηναϊκός

ΦΟ Βριλησσίων

2005

Ηρακλής

Παναθηναϊκός

2006

Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός

2007

Ηρακλής 

Παναθηναϊκός

2008 Ηρακλής Παναθηναϊκός
2009 Ολυμπιακός Παναθηναϊκός
2010 Ολυμπιακός Παναθηναϊκός
2011 Ολυμπιακός Παναθηναϊκός
2012 Ηρακλής ΑΕΚ
2013 Ολυμπιακός Ολυμπιακός
2014 Ολυμπιακός Ολυμπιακός
2015 ΠΑΟΚ Ολυμπιακός
2016 ΠAOK Ολυμπιακός

 

1981

(Αθήνα) Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

3-0

1982

(Αθήνα) Παναθηναϊκός - Εσπερος Βυζαντίου

3-0

1983

(Θεσσαλονίκη) Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

3-1

1984

(Αθήνα) Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

3-1

1985

(Πειραιάς) Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

3-0

1987

(Θεσσαλονίκη) Δημόκριτος - ΧΑΝΘ

3-0

1989

(Αθήνα) Ολυμπιακός - Αρης

3-0

1990

(Αθήνα) Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

3-0
1992 (Θεσσαλονίκη) Ολυμπιακός - Αρης 3-0
1993 (Θεσσαλονίκη) Ολυμπιακός - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
1994 (Λουτράκι) Ολυμπιακός - Αρης 3-0
1997 (Λαμία) Ολυμπιακός - Αρης 3-1
1998 (Πύργος) Ολυμπιακός - Αρης 3-0
1999 (Δράμα) Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-1
2000 (Πάτρα) Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-0
2001 (Ξάνθη) Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0
2002 (Θεσσαλονίκη) Ηρακλής - Αρης 3-0
2003 (Καλαμάτα) ΑΕ Νίκαια - Παναθηναϊκός 3-2
2004 (Ορεστιάδα) Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-1
2005 (Ρέθυμνο) Ηρακλής - Ολυμπιακός 3-0
2006 (Αμαλιάδα) Ηρακλής -Παναθηναϊκός 3-0
2007 (Πάτρα) Παναθηναϊκός - ΓΣ Λαμίας 3-0
2008 (Ορεστιάδα) Παναθηναϊκός - ΕΑ Πατρών 3-1
2009 (Πάτρα-Αθήνα) Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-2
2010 (Αθήνα) Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-2
2011 (Ορεστιάδα) Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-1
2012 (Σύρος) Ηρακλής - ΓΣ Λαμίας 3-0
2013 (Ρέθυμνο) Ολυμπιακός - Φοίνικας Σύρου 3-0
2014 (Καλαμάτα) Ολυμπιακός - ΑΟ Κηφισιάς 3-1
2015 (Σύρος) ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-1
2016 (Γλυφάδα) Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1999

(Αλεξανδρούπολη) ΦΟ Βριλησσίων - Παναθηναϊκός

3-0

2000

(Πυλαία) ΦΟ Βριλησσίων - Φιλαθλητικός

3-1

2001

(Λάρισα) Πανελλήνιος - ΦΟ Βριλησσίων

3-2

2002

(Εύοσμος) ΖΑΟΝ -Αίας Ευόσμου

3-2
2003 (Αθήνα) ΦΟ Βριλησσίων - Πανελλήνιος 3-0
2004 (Πειραιάς) ΦΟ Βριλησσίων - Πανελλήνιος 3-1
2005 (Κερατσίνι) Παναθηναϊκός - ΦΟ Βριλησσίων 3-1
2006 (Μαρκόπουλο) Παναθηναϊκός - Πανελλήνιος 3-1
2007  Ματαιώθηκε -
2008 (Ιεράπετρα) Παναθηναϊκός - Μαρκόπουλο 3-2
2009 (Ερμούπολη) Παναθηναϊκός - Ηρακλής 3-0
2010 (Ρέθυμνο) Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-1
2011 (Πυθαγόρειο) Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-2
2012 (Πρέβεζα) Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-2
2013 (Σαντορίνη) ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-1
2014 (Πύλος) Ολυμπιακός - Πανναξιακός 3-0
2015 (Πύλος) Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0
2016 (Χίος) Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-0

 

SUPER CUP ΑΝΔΡΩΝ

1997

Αρης

1999

Ολυμπιακός

2000

Ολυμπιακός

2004

Ηρακλής

2005

Ηρακλής

2006

Παναθηναϊκός

2007

Ηρακλής
2008 Ηρακλής
2010 Ολυμπιακός

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΤΟΣ ΑΝΔΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1989

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

Σίρις Σερρών

1990

ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΟ Καβάλας

1991

Ελληνικά Ναυπηγεία

ΑΓΣ Δραπετσώνας

1992

Πανελλήνιος

ΑΟ Αγ. Σώστη

1993

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

ΦΟ Βριλησσίων

1994

ΑΕΚ

Νίκη Αλεξανδρούπολης

1995

Μίλων

Ολυμπιακός

1996

Φιλία Ηλιούπολης

Ηλυσιακός

1997

ΑΕ Κομοτηνής

ΑΣ Παπάγου

1998

Ιωνικός Νίκαιας

ΑΓΣ Βύρωνας

1999

Πανελλήνιος

Αίας Ευόσμου

2000

Αρης Νίκαιας

ΖΑΟΝ

2001

ΟΠΕ Ρεθύμνου

ΑΟ Καβάλας

2002

ΕΑ Πατρών

Ολυμπιακός

2003

ΑΕΚ

Ηρακλής Κηφισιάς

2004

Πανελλήνιος

ΓΣ Ηρακλής

2005 ΓΣ Λαμίας Ηρακλής Κηφισιάς
2006 ΑΕΚ ΑΕΚ
2007 ΑΟ Κηφισιάς Πανιώνιος
2008 Απόλλων Καλαμαριάς ΓΣ Κερατέας & ΕΑ Λάρισας
2009 ΑΕΚ Απολλώνιος Κερατσινίου & Ανατόλια
2010 Επίκουρος Πολίχνης Πειραματικό & AEK
2011 Φοίνικας Σύρου Αρτεμις - ΦΟ Βριλησσίων - Μακεδόνες Αξιού
2012 Νίκη Αιγινίου ΟΠΕ Ρεθύμνου - ΑΟ Τραχώνων - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
2013 Παναχαϊκή Πανναξιακός - ΑΣΠ Ιωνες - ΕΟ Σταυρούπολης
2014 MENT ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης - Ανατόλια
2015 Ηρακλής Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Φιλαθλ. Λαρισαϊκός - Αρης
2016 Κύζικος Ν. Περάμου Θέτις Βούλας